Hoppa till sidans innehåll

Matchläger U15

19 DEC 2018 10:35
Matchläger i Avesta 190113.
  • Uppdaterad: 19 DEC 2018 10:35

Schema matchläger    
     
kl 0745          samling + information till spelarna  
kl 0900          match lag svart - lag grön  
kl 1045        match lag gul - lag röd/vit/blå  
kl 1230         match lag grön - lag gul  
kl 1415        match lag röd/vit/blå - lag svart  
kl 1600         match lag svart - lag gul  
kl 1745        match lag grön - lag röd/vit/blå  
     
Mattider    
kl 1200          lag svart  
kl 1235          lag röd/vit/blå  
kl 1415         lag grön och gul  
     
Lag Svart    
Vinröd 2 Isac Lindqvist Mora IK
Vinröd 4 Theo Koroll Leksands IF
     
2 Niclas Antoniusson Leksands IF
3 Anton Gudmundsson Leksands IF
4 Axel Byström Mora IK
5 Jens Nilsson Malungs IF
6 Hugo Paperin Falu IF
7 Hampus Eck Hedemora SK
8 Ida Karlsson Avesta BK
     
9 Adam Gudmundsson Malungs IF
12 Martin Åkerström Leksands IF
13 Eric Hultgren Leksands IF
15 Emil Lind Avesta BK
16 Isak Busk Falu IF
17 Ville Melin Smedjebackens HC
18 Johan Gullås IFK Ore
19 Anton Sjögren Falu IF
20 Alex Östman Älvdalens HC
21 Martell Cranning-Hillgren Vansbro AIK
Lag Grön    
Vit Robin Mahlberg IFK Ore
Vinröd 3 Henrik Keve Gustavsson Leksands IF
     
1 Hampus Malm Leksands IF
2 Oskar Tängerby Falu IF
3 Max Dicksved Leksands IF
4 Hugo Ollas IFK Ore
5 Hampus Eck Hedemora SK
6 Erik Åkerman Älvdalens HC
8 Willemo Wilstrand Borlänge HF
     
9 Ludwig Laband Mora IK
10 Walter Reimer Leksands IF
11 Elias Sunesson Leksands IF
12 Eric Samuelsson Säters IF
13    
14 Adam Almgren Falu IF
15 Gustav Matsson Falu IF
16 Pontus Bergman Borlänge HF
17 Edgar Sivenius IFK Ore
18 Gabriel Soors Älvdalens HC
19 Oliver Jonsson  Borlänge HF
     
Lag     
Röd/Vit/Blå    
Grå 1 Vincent Sivenius IFK Ore
Grå 4 Albin Göthe Borlänge HF
     
1 Albin Fjelling Borlänge HF
2 Lucas Lagerberg Leksands IF
3 Melker Plars Leksands IF
4 Axel Neander Falu IF
5 Emil Matsson Falu IF
6 Alexander Andersson Mora IK
     
7 Axel Eriksson Avesta BK
8 Alfred Thors Mora IK
10 Arvid Lundin Borlänge HF
11 Liam Almund-Ek Mora IK
12 Axel Stoltz Leksands IF
13 Timmy Svan IFK Ore
14 Oliver Jansson Mora IK
15 Albin Eljas Falu IF
16 Adrian Kanslätt Falu IF
17 Olle Westlund Avesta BK
     
Lag Gul    
Gul Felix Holmberg Borlänge HF
Gul Emil Frisk Mora IK
     
1 Albin Nerpin Falu IF
2 Oskar Johansson Mora IK
3 Olle Tägt Leksands IF
4 Axel Sares Mora IK
6 Tuva Kandell Leksands IF
7 Mattias Övervall Leksands IF
     
Blank Erik Olhans-Lind Hedemora SK
8 Lucas Angelström Leksands IF
9 Lukas Persson Smedjebackens HC
10 Linus Bälter Falu IF
11 Kalle Kratz Mora IK
14 Johan Brolin Säters IF
17 Axel Carlsson Leksands IF
18 Nicole Hall Borlänge HF
20 Filip Jansson Mora IK
21 Gabriel Nyström Borlänge HF

Mat

Meddela ev. allergier/specialkost snarast och senast 28 december till Anders Eriksson på telefon

073-066 41 60 eller mail This is a mailto link

Spelarna bjuds på lunch under dagen.  Ta med en ordentlig matsäck till eftermiddagen eftersom det bara bjuds på lunch. 

Viktigt att spelaren också tar med sig  återhämtningsmål att få i sig direkt efter träningarna.

Att ta med

Utrustning (kontrollera att allt är helt och fräscht)

Klubbor
Ombyteskläder
Kläder och skor för uppvärmning
Skridskoskydd

Rejäl matsäck

Återhämtningsmål

Vid frågor

Kontakta Myggen (tel 073-066 41 60)

Kostnad 300kr/deltagare som faktureras föreningen efter genomförd camp

Skribent: Maria F Andersson
Epost: This is a mailto link

svs_logo_right_250px

Huvudsponsorer

  • PwC_fl_30mmh_c

Postadress:
Dalarnas Ishockeyförbund
Pelle Bergs backe 3
791 50 Falun

Kontakt:
Tel: 072-511 09 00
E-post: This is a mailto link

Se all info