Hoppa till sidans innehåll

Planering TV-Puckslutspelet

2017-10-08 20:14
  • Uppdaterad: 2017-10-16 12:46

TV-PUCK Slutspel  Göteborg 31 oktober – 5 november 2017                             

PM TVP SLUTSPEL    -LÄNK-

Resa: Tisdag 31/10                                                

OBS!! Ät en rejäl frukost!! Ta med ordentligt mellanmål, frukt mm

Tisdag 31/10

 

Hudiksvall, Glysishallen

07.15      

Söderhamn, Resecenter  

07.55

Bollnäs, MAX 

08.30

 Lindegården Lindesberg

12.30, Lunch

Skara

16.00

Skara Ishall

17.00 – 18.30, Ispass

Brunsbo Gästgiveri Skara.

19.45, Middag

Brunsbo Gästgiveri Skara.

Övernattning

Onsdag 1/11

 

Brunsbo Gästgiveri Skara

Frukost, avresa 

Göteborg Lundenskolan     

11.50, Ankomst, inkvartering

Lundenskolan   

12.30, Lunch     

Angered Arena 

Invigning 14.00

 

 

Mat - Logi: Vi äter och bor på Lundenskolan, Kärralundsvägen 3 Göteborg. Hårt underlag, ta med liggunderlag/madrass, täcke, kudde.

I packningen: Utrustning för matcher, extra underställ, klubbor, ombyte för uppvärmning. SLIPADE SKRIDSKOR!! SKRIDSKOSKYDD!! VATTENFLASKA!!

Hygienartiklar, handdukar och ev. MEDICIN

OBS!     SÖMN, MAT och VATTEN är viktigt före och under turneringen.

Spelprogram:                   

Onsdag 1/11 TV-PUCKEN, Grupp A  Angered Arena

 18.00   Stockholm Nord - Hälsingland

 19.45   Värmland - Uppland 

                                                     

Torsdag 2/11

10.00  Värmland - Hälsingland                        

11.45  Uppland – Stockholm Nord

16.15  Hälsingland - Uppland

18.00  Stockholm Nord -Värmland                                                  

Fredag 3/11

Placering i gruppspelet avgör var och när vi spelar

Finalspel                           

Kvart 1 Frölundaborg  11.00  PL. 1 Grupp A – PL. 2  Grupp D                      

Kvart 2 Frölundaborg  16.15  PL. 1 Grupp D – PL. 2  Grupp A

Placering 5-8 Lördag 4/11

P 1   Oasen  09.30 F. Kvartsfinal 1 – F. Kvartsfinal 2

S 1   Frölundaborg  14.30 V. Kvartsfinal 1 – V. Kvartsfinal 2

7,e   Oasen 15.00 Förlorare P 1 -  Förlorare P 2

5,e   Oasen 16.45 Segrare   P 1  -  Segrare P 2

Söndag 5/11

Brons Frölundaborg 11.00 Förlorare S 1  -  Förlorare  S 2               

Final  Frölundaborg  13.45 Segrare    S1 -  Segrare   S 2

Placering 9-12 Fredag 3/11 – Lördag 4/11

Angered Arena     10.00  PL. 3 Grupp A - PL. 4 Grupp C                        

Angered Arena     18.00  PL. 4 Grupp B - PL. 3 Grupp A   

Angered Arena     11.45  PL. 3 Grupp A - PL. 3 Grupp D

 

 

Placering 13-16  Fredag 3/11 - Lördag 4/11

Åby Ishall 11.45 PL. 3 Grupp C - PL. 4 GruppAÅby Ishall 18.00 PL. 4 GruppA - PL.4 Grupp B. Åby Ishall 10.00  PL. 4 Grupp  D - PL.4  Grupp A

Fredag          Enligt senare planering

Lördag         Enligt senare planering

Hemresa:     Enligt senare planering.

Kostnader:  Debiteras respektive förening.

Frågor:        Vid återbud eller frågor kontakta ledare (se nedan)        

Hemsida:     Turneringen kan följas på www.tv-pucken.se                     

Ledare på plats:               

Lagledare      Karl-Erik Blanck                070-620 49 71

Tränare         Erik Sjödin                          076-141 98 49

Tränare         Dan Nordin                         070-377 91 67

Tränare          Niklas Jonsson                   070-165 25 05

MV-tränare   Fredrik Sjöholm                  070-671 71 02

Material         Joakim Olsson                    070-314 20 14

 

 

 

Skribent: Per Ängvald
Epost: This is a mailto link

svs_logo_right_250px

Partner

  • Newbody_logo_b_RGB

Våra föreningar

  • Forening-37486-22
  • Forening-1243-22
  • Forening-11673-22
  • HHC logga vit outline
  • Forening-11675-22
  • Forening-2792-22
  • Forening-20714-22
  • Forening-11677-22

 


Postadress:
Hälsinglands Ishockeyförbund
Box 325
826 27 Söderhamn

Kontakt:
Tel: Se vår hemsida - Kontakta oss
E-post: This is a mailto link

Se all info