Hoppa till sidans innehåll

Tävlingskommittén


År/Säsong Namn   Ort
1951-1956 Folke Lindström   Malmö
1961-1966 Bertil Bergman   Tyringe
1951-2002 Bengt Andersson   Malmö
1952-1955 Bertil Sjunesson   Helsingborg
1952-1969 Stig Arfwidsson   Skånes fagerhult
1955 Gunnar Pettersson   Malmö
1956 Axel Nordström   Malmö
1956 Axel Törngren   Rögle
1958-1959 Erik Björklund   Hörby
1959 Axel Nordström   Malmö
1959-1962 Lennart Johansson   Jonstorp
1960 Lars Eriksson   Landskrona
1960-1963 Birger Jönsson   Helsingborg
1961-1962 Stellan Larsson   Ystad
1961-1977 Axel Nordström   Malmö
1962-1963 Axel Törngren   Rögle
1962-1963 Erik Hjort   Lund
1964-1968 Stellan Larsson   Ystad
1970-1974 Stellan Larsson   Ystad
1972 Per-Åke Fantenberg   Glimåkra
1974-1976 Thomas Stafrén   Staffanstorp
1974-1976 Artur Rönn   Landskrona
1974-1976 Ulf Book   Glimåkra
1974-1977 Rolf Lantz   Lund
1974-1986 Börje Persson   Tyringe
1975-1977 Stig Andersson   Ängelholm
1975-1980 Börje Svensson   Ängelholm
1976-1980 Ulf Adelstam   Malmö
1978-1990 Helmer Spenninge   Tyringe
1978-1980 Lars Söderberg   Trelleborg
1978 Thomas Stafrén   Staffanstorp
1978-1980 Olle Lindell   Klagstorp
1978-1980 Lennart Axelsson   Åstorp
1980-1991 Per-Åke Fantenberg   Glimåkra
1980-2001 Sven Holmberg   Malmö
1981-1986 Stig Göransson   Staffanstorp
1982-1988 Leif Persson   Åstorp
1987-1988 Tommy Theorin   Bjärred
1989-1990 Stig Göransson   Bunkeflostrand
1989-1991 Ingemar Cederström   Ängelholm
1990-2013 Per-Erik Johansson   Bunkeflostrand
1991-1992 Lennart Zandelin   Helsingborg
1991-2009 Torsten Persson   Osby
1991-2014 Lars Söderberg   Trelleborg
1992-2017 Lars Olsson   Malmö
1992-1995 Lars-Göran Persson   Ängelholm
1996-2017* Christer Hansson   Trelleborg
2006-2008 Jim Brithén   Ängelholm
2007-2008 Susanne Ingvarsson   Tormestorp
2008-2017* Jörgen Dahl   Glimåkra
2009-2011 Peter Berghjelm   Höör
2009-2011 Carina Modig   Åstorp
2011-2013 André Reimer   Tyringe / adjungerad
2013-2014  Olle Tapper     Tyringe / adjungerad
2012-2014 Jörgen Andersson   Sölvesborg
2014- Magnus Karlsson   Helsingborg
2014-2016 Carina Gottschalk   Ängelholm
2014-2017* PEO Larsson   Malmö
2014-2017* Magnus Sivhed   Trelleborg
2017- Martin Brolin   Tyringe
2017- Ola Böös   Ängelholm
2017- Ola Pålsson   Landskrona
2017- Anders Svensson   Malmö
2017* Ledamöterna ställde sina platser till förfogande 10 september 2017
 
Fr om 2002 har Tävlingskommitten och Ungdoms-Juniorkommitten slagits 
samman under beteckningen TVK/UJK (se länken)
Uppdaterad: 22 JAN 2018 09:26 Skribent: Christer Hansson

svs_logo_right_250px

RF:s Visselblåsartjänst

rf

Skånehockeys utvecklingsarbete

Grönt kort

Skånehockeys samarbetspartners

Storegate


Postadress:
Skånes Ishockeyförbund
Box 100 63
200 43 Malmö

Besöksadress:
Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Kontakt:
Tel: 0104765750
E-post: This is a mailto link

Se all info