Hoppa till sidans innehåll

Torsdagens resultat från TV-pucken kvartsfinalgruppspel

2018-11-01 20:24
Här bifogas resultat och matchfakta från torsdagens kvartsfinalgruppspel.
  • Uppdaterad: 2018-11-01 20:24

De återstående matcherna i kvartsfinalgruppspelet spelas på fredagsförmiddagen.
I TV-pucken 2018 deltar sammanlagt 24 lag. Det spelades först två kvartsfinalkvalgruppspel med 2x6 lag följt av fyra kvartsfinalgruppspel med 4x4 lag samt att sedan 12 lag spelar i slutspel. Deltagande lag ska bestå av spelare födda 2003 eller senare. 

Matcherna online
Alla matcher kan följas online här: http://stats.swehockey.se/ScheduleAndResults/Live/9192

För fullständigt spelprogram se: http://stats.swehockey.se/ScheduleAndResults/Schedule/9192

TV-puckens historik här:

http://www.swehockey.se/tavling/Turneringar/TV-puckenshistorik/

KVARTSFINALGRUPPSPEL

SLUTSPEL

1-4 november 2018

Spelas i Himmelstalundshallen, Norrköping, Pro Train Arena, Mjölby, Saab Arena, Linköping, och Stångebro Ishall, Linköping

KVARTSFINALGRUPPSPEL

 

Grupp A

Spelas i Saab Arena, Linköping

Skåne

Gästrikland

Göteborg

Dalarna

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Skåne-Dalarna 2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-1)

Period 1: PP1 0-1 (19:26) Martin Öhman (Isak Rosén, Samuel Eklund)

Skott: 13-5.

Period 2: PP1 1-1 (08:26) Rasmus Perlman (Erik Pålsson), EQ 2-1 (14:15) Jonathan Larsson (Hugo Koch, Oskar Pettersson), EQ 2-2 (18:33) Arvid Eljas (Isak Rosén, Martin Öhman)

Skott: 12-6.

Overtime:

Skott: 3-5.

Straffar: 0-1 (2-3) Isak Rosén

Skott: 0-1. Totalt: 28-17.

Utvisningar: Skåne 1x2 min., Dalarna 2x2 min.

Domare: Richard Nilsson, Harbo
Publik: 326
Matchens lirare:
Skåne: Victor Stjernborg

Dalarna: Arvid Eljas

 

1/11 Gästrikland-Göteborg 2-11 (1-7, 1-4)

Period 1: EQ 0-1 (03:01) Erik Fernhall (Edwin Haynes, Liam Dower Nilsson), PS 0-2 (03:43) Fabian Lysell, EQ 0-3 (05:02) Fabian Lysell (Otto Stahre), EQ 1-3 (08:30) Linus Lindblom (Melker Pålebo, Tim Hedström), EQ 1-4 (11:44) Edwin Haynes (Ludwig Persson), EQ 1-5 (15:50) Ludwig Persson (Liam Dower Nilsson), EQ 1-6 (17:50) William Bengtsson-Söderlund (Otto Stahre), EQ 1-7 (18:54) Ludwig Persson (Edwin Haynes, Liam Dower Nilsson)

Skott: 2-18.

Period 2: EQ 1-8 (05:19) William Bengtsson-Söderlund (Fabian Lysell, Simon Edvinsson), EQ 1-9 (09:15) Erik Fernhall (Carl Bruhn), EQ 1-10 (09:49) Arvid Sundberg (Alexander Olsén, Noah Hasa), EQ 1-11 (10:37) Fabian Lysell (Simon Edvinsson, Anton Davidsson), EQ 2-11 (19:37) Santeri Sulku (Tim Dackell)

Skott: 4-17. Totalt: 6-35.

Utvisningar: Gästrikland 0x2 min., Göteborg 1x2 min.

Domare: Jesper Lindqvist, Luleå

Publik: 272

Matchens lirare:

Gästrikland: Gustav Karnatz

Göteborg: Fabian Lysell

 

1/11 Gästrikland-Dalarna 5-1 (4-1, 1-0)

Period 1: EQ 1-0 (05:14) Robin Lundh (Tim Dackell, Rasmus Westerberg), EQ 2-0 (07:35) Tim Dackell (Rasmus Westerberg, Robin Lundh), EQ 3-0 (09:11) Joel Holmli (Linus Lindblom), EQ 4-0 (12:20) Axel Eriksson (Robin Lundh, Viktor Davidsson), PP1 4-1 (16:20) Martin Öhman (Arvid Eljas, Isac Hammar)

Skott: 13-7.

Period 2: EQ 5-1 (13:29) Anton Ohlsson (Axel Eriksson, Melker Pålebo)

Skott: 13-13. Totalt: 26-20.

Utvisningar: Gästrikland 3x2 min., Dalarna 5x2 min.

Domare: Richard Nilsson, Harbo

Publik: 302

Matchens lirare:

Gästrikland: Tim Dackell

Dalarna: Isac Lindqvist

 

1/11 Göteborg-Skåne 6-3 (4-2, 2-1)

Period 1: SH1 0-1 (09:49) Rasmus Perlman, PP1 1-1 (10:10) Filip Maniscalchi (Erik Fernhall, Liam Dower Nilsson), EQ 2-1 (12:08) Fabian Lysell (Simon Edvinsson), EQ 2-2 (13:22) Alexander Gunnarsson (Erik Pålsson, Victor Stjernborg), EQ 3-2 (14:53) Alexander Olsén (Jesper Ahl, Fabian Lysell), EQ 4-2 (19:40) Filip Maniscalchi (Alexander Olsén, Noah Hasa)

Skott: 16-7.

Period 2: EQ 4-3 (00:45) Morris Rosenberg (Hugo Eliasson), PP1 5-3 (03:40) Erik Fernhall (Filip Maniscalchi, Ludwig Persson), EQ 6-3 (15:59) Simon Edvinsson (Fabian Lysell, William Bengtsson-Söderlund)

Skott: 13-11. Totalt: 29-18.

Utvisningar: Göteborg 2x2 min., Skåne 2x2 min.

Domare: Jesper Lindqvist, Luleå

Publik: 537

Matchens lirare:

Göteborg: Filip Maniscalchi

Skåne: Morris Rosenberg

 

 

Fredagen den 2 november 2018

2/11 klockan 09.00 Dalarna-Göteborg

2/11 klockan 10.45 Skåne-Gästrikland

 

Grupp B

Spelas i Pro Train Arena, Mjölby

Ångermanland

Värmland

Småland

Örebro län

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Ångermanland-Örebro län 2-3 (2-2, 0-0, 0-1)

Period 1: EQ 1-0 (00:54) Axel Näsström (Elliot Vedman), EQ 2-0 (03:51) Theo Jacobsson (Axel Näsström), EQ 2-1 (11:50) Simon Forsmark (Robin Karlsson, Gustav Karlsson), EQ 2-2 (17:47) Melvin Blomberg (Simon Forsmark, Anton Davidsson)

Skott: 14-6.

Period 2:

Skott: 10-9.

Overtime: EQ 2-3 (02:08) Filip Nyberg

Skott: 3-2. Totalt: 27-17.

Utvisningar: Ångermanland 3x2 min., Örebro län 4x2 min.

Domare: Alex Eriksson, Nyköping

Publik: 350

Matchens lirare:

Ångermanland: Joel Bilander
Örebro län: Simon Forsmark

 

1/11 Värmland-Småland 1-2 (1-1, 0-1)

Period 1: EQ 0-1 (00:31) Jakob Turnbull (Viggo Olsson, Theo Angesved), EQ 1-1 (03:43) Jakob Olsson (Felix Nyberg)

Skott: 12-10.

Period 2: SH1 1-2 (19:32) Jakob Turnbull (Victor Sjöholm)

Skott: 5-16. Totalt: 17-26.

Utvisningar: Värmland 4x2 min., Småland 4x2 min., 1x10

Domare: Edvard Lindström, Örnsköldsvik

Publik: 350

Matchens lirare:

Värmland: Joel Pettersson
Småland: Victor Sjöholm

 

1/11 Värmland-Örebro län 2-3 (1-2, 1-1)

Period 1: EQ 0-1 (07:17) Filip Nyberg (Robin Karlsson, Simon Forsmark), PP1 0-2 (18:26) Filip Nyberg (Simon Forsmark, Gustav Karlsson), EQ 1-2 (19:21) Sigge Grunditz (Alexander Artursson, Martin Skärberg)

Skott: 11-11.

Period 2: EQ 2-2 (10:56) Gustav Andersson (Felix Nyberg), EQ 2-3 (12:24) Max Lidström (Alexander Dahlgren, Marcus Broberg)

Skott: 11-15. Totalt: 22-26.

Utvisningar: Värmland 4x2 min., Örebro län 2x2 min.

Domare: Alex Eriksson, Nyköping

Publik: 378

Matchens lirare:

Värmland: Simon Englund

Örebro län: Razmus Stenström

 

1/11 Småland-Ångermanland 6-0 (5-0, 1-0)

Period 1: EQ 1-0 (05:13) Hugo Brandi (Ludwig Stjernberg, Hampus Karlsson), EQ 2-0 (11:03) Alexander Suzdalev, EQ 3-0 (17:18) William Carlsson (Hampus Johannesson), EQ 4-0 (17:52) Viggo Olsson (Jakob Turnbull), EQ 5-0 (19:09) Hugo Brandi (Alfred Skärkarl, Anton Fredriksson)

Skott: 15-9.

Period 2: EQ 6-0 (17:44) Tobias Abrahamsson (William Carlsson, Theo Angesved)

Skott: 14-9. Totalt: 29-18.

Utvisningar: Småland 5x2 min., Ångermanland 1x2 min.

Domare: Edvard Lindström, Örnsköldsvik

Publik: 382

Matchens lirare:

Småland: Jakob Turnbull

Ångermanland: Karl Umegård

 

Fredagen den 2 november 2018

2/11 klockan 09.00 Örebro län-Småland

2/11 klockan 10.45 Ångermanland-Värmland

 

Grupp C

Spelas i Himmelstalundshallen, Norrköping

Stockholm Syd

Stockholm Nord

Uppland

Medelpad

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Stockholm Syd-Medelpad 3-2 (1-1, 2-1)

Period 1: EQ 1-0 (04:13) Tobias Ahlén (Lukas Dahlbeck), PP1 1-1 (10:45) Hampus Meskanen (Rasmus Ulander, Oskar Larsson)

Skott: 9-12.

Period 2: PP1 1-2 (02:34) Melker Bohman (Albin Andersson, Oliver Johansson), PP1 2-2 (07:56) Mikael Taylan (Hugo Bäckman), EQ 3-2 (14:25) David Blomgren (Hampus Larsson, Hugo Bäckman)

Skott: 13-11. Totalt: 22-23.

Utvisningar: Stockholm Syd 3x2 min., Medelpad 1x2 min.

Domare: Andreas Wikström, Gävle

Publik: 241

Matchens lirare:

Stockholm Syd: Mikael Taylan

Medelpad: Jesper Lehman

 

1/11 Stockholm Nord-Uppland 5-4 (2-2, 3-2)

Period 1: EQ 0-1 (08:03) Oskar Asplund (Valdemar Johansson, Liam Valente), EQ 1-1 (09:06) Gabriel Kangas (Mika Ounasvuori, Olle Bergström), PP1 1-2 (17:38) Corneliz Lindstedt (Olle Fagerström, Olle Norberg), EQ 2-2 (18:42) Oliver Moberg (Olle Bergström, Oskar Jellvik)

Skott: 8-15.

Period 2: EQ 2-3 (04:01) Benjamin Kärrman (Olle Fagerström), EQ 3-3 (06:10) Mika Ounasvuori (Oliver Moberg), EQ 4-3 (06:48) Jonathan Myrenberg, EQ 4-4 (07:55) Philip Öhman (Oskar Asplund, Corneliz Lindstedt), EQ 5-4 (09:12) Marcus Limpar Lantz (Oskar Jellvik)

Skott: 10-14. Totalt: 18-29.

Utvisningar: Stockholm Nord 4x2 min., Uppland 1x2 min.

Domare: Andreas Wikström, Gävle

Publik: 298

Matchens lirare:

Stockholm Nord: Mika Ounasvuori

Uppland: Oskar Asplund

 

1/11 Stockholm Nord-Medelpad 7-1 (2-1, 5-0)

Period 1: EQ 0-1 (04:57) Jesper Lehman, EQ 1-1 (15:47) Oskar Jellvik (Gabriel Wiita-Adamsson, Marcus Limpar Lantz), EQ 2-1 (19:54) Oskar Jellvik (Olle Bergström)

Skott: 18-5.

Period 2: EQ 3-1 (00:20) Marcus Limpar Lantz (Oskar Jellvik), PP1 4-1 (02:39) Marcus Limpar Lantz (Oskar Jellvik), EQ 5-1 (03:03) Lucas Runquist (Albert Sjöberg), EQ 6-1 (07:34) Marcus Molin (William Blomkvist, Oliver Moberg), EQ 7-1 (17:24) Marcus Ahlzén (Mika Ounasvuori, Gabriel Kangas)

Skott: 25-6. Totalt: 43-11.

Utvisningar: Stockholm Nord 1x2 min., Medelpad 1x2 min.

Domare: Andreas Wikström, Gävle

Publik: 257

Matchens lirare:

Stockholm Nord: Oskar Jellvik

Medelpad: Noel Edfeldt

 

1/11 Uppland-Stockholm Syd 1-2 (0-1, 1-1)
Period 1: EQ 0-1 (01:10) Tobias Ahlén (Kasper Lindström)
Skott: 18-12.
Period 2: EQ 0-2 (06:41) Hampus Larsson (Hugo Bäckman), PP1 1-2 (09:00) Corneliz Lindstedt (Oliver Pentler, Markus Aaw)
Skott: 21-9. Totalt: 39-21.
Utvisningar: Uppland 0x2 min., Stockholm Syd 3x2 min.
Domare: Maria Furberg, Stockholm
Publik: UPPGIFT SAKNAS
Matchens lirare:

Uppland: Corneliz Lindstedt
Stockholm Syd: Carl Lindbom

 

Fredagen den 2 november 2018

2/11 klockan 09.00 Medelpad-Uppland

2/11 klockan 10.45 Stockholm Syd-Stockholm Nord

 

Grupp D

Spelas i Stångebro Ishall, Linköping
Östergötland

Västerbotten

Södermanland

Västmanland

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Östergötland-Västmanland 1-3 (1-2, 0-1)

Period 1: EQ 1-0 (12:22) Hampus Andersson (Melvin Krause), EQ 1-1 (13:18) Leon Cadei Hackley (Kevin Oinonen-Thingberg, Theo Keilin), EQ 1-2 (16:57) Lucas Forsell (Filip Ljungberg)

Skott: 10-9.

Period 2: EQ 1-3 (19:58) Theo Keilin (Simon Lindblom, Leon Cadei Hackley)

Skott: 11-12. Totalt: 21-21.

Utvisningar: Östergötland 0x2 min., Västmanland 1x2 min.

Domare: Andreas Hagman, Norrköping

Publik: 673

Matchens lirare:

Östergötland: Mattias Hävelid
Västmanland: Kevin Oinonen-Thingberg

 

 

1/11 Västerbotten-Södermanland 4-1 (0-0, 4-1)

Period 1:

Skott: 14-12.

Period 2: EQ 1-0 (02:20) Felix Kariander (Edvin Anthony, Samuel Bergmark), EQ 2-0 (07:48) Oliver Sjöström (Max Johansson, Simon Robertsson), EQ 3-0 (08:02) Storm Storjord (Carl Holmner-Härgestam), PP1 3-1 (17:02) Loke Södergren (Emil Sjögren), EQ 4-1 (18:52) Simon Robertsson

Skott: 25-12. Totalt: 39-24.

Utvisningar: Västerbotten 4x2 min., Södermanland 3x2 min.

Domare: David Södermalm, Mölndal

Publik: 301

Matchens lirare:

Västerbotten: Nils Wallström

Södermanland: William Jupiter

 

1/11 Västerbotten-Västmanland 3-2 (2-2, 0-0, 1-0)

Period 1: EQ 0-1 (00:15) Lucas Forsell (Simon Lindblom), EQ 0-2 (15:45) Marcus Lindström (Lucas Forsell), EQ 1-2 (18:31) Edvin Anthony (Emil Lööv), EQ 2-2 (19:21) Oliver Sjöström (Simon Robertsson)

Skott: 15-8.

Period 2:

Skott: 13-6.

Overtime: EQ 3-2 (03:40) Max Johansson (Alexander Bodén)

Skott: 2-2. Totalt: 30-16.

Utvisningar: Västerbotten 2x2 min., Västmanland 2x2 min.

Domare: Andreas Hagman, Norrköping

Publik: 267

Matchens lirare:

Västerbotten: Elias Salomonsson

Västmanland: Felix Vannfält

 

1/11 Södermanland-Östergötland 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Period 1: EQ 0-1 (02:41) Filip Bystedt (Melvin Krause), PP1 1-1 (13:06) Calle Odelius (Adam Engström)

Skott: 6-21.

Period 2:

Skott: 8-17.

Overtime:

Skott: 2-3.

Straffar: 0-1 (1-2) Filip Bystedt

Skott: 0-1. Totalt: 16-42.

Utvisningar: Södermanland 5x2 min., Östergötland 4x2 min., 1x5, 1 matchstraff

Domare: David Södermalm, Mölndal

Publik: 1 001

Matchens lirare:

Södermanland: Loke Södergren

Östergötland: Filip Bystedt

 

Fredagen den 2 november 2018

2/11 klockan 09.00 Västmanland-Södermanland

2/11 klockan 10.45 Östergötland-Västerbotten

 

Lag 1 och 2 i respektive grupp är kvalificerat för slutspel om platserna 1-8.

Lag 3 och 4 i respektive grupp är kvalificerat för kvalificeringsmatcher om platserna 9-16.

 

SLUTSPEL

3-4 november 2018

Spelas i Stångebro Ishall, Linköping

 

Fredagen den 2 november 2018

Kvartsfinal 1

2/11 klockan 14.30 A 1-D 2
Kvartsfinal 2

2/11 klockan 16.15 C 1-B 2
Kvartsfinal 3

2/11 klockan 18.00 B 1-C 2
Kvartsfinal 4

2/11 klockan 20.05 D 1-A 2

 

Lördagen den 3 november 2018

Placeringsmatch 1, platserna 5-8

3/11 klockan 10.00 Förloraren kvartsfinal 1-Förloraren kvartsfinal 2
Placeringsmatch 2, platserna 5-8

3/11 klockan 1.45 Förloraren kvartsfinal 3-Förloraren kvartsfinal 4

Semifinal 1

3/11 klockan 14.15 Vinnaren kvartsfinal 1-Vinnaren kvartsfinal 2
Semifinal 2

3/11 klockan 16.00 Vinnaren kvartsfinal 3-Vinnaren kvartsfinal 4

 

Söndagen den 4 november 2018

Match om sjunde plats
4/11 klockan 09.00 Förloraren i placeringsmatch 5-8-Förloraren i placeringsmatch 5-8

Match om femte plats
4/11 klockan 09.15 Vinnaren i placeringsmatch 5-8-Vinnaren i placeringsmatch 5-8

Match om tredje plats
4/11 klockan 11.00 Förloraren semifinal 1-Förloraren semifinal 2

Final
4/11 klockan 13.40 Vinnaren semifinal 1-Vinnaren semifinal 2


KVARTSFINALKVALGRUPPSPEL

Grupp A i Östersund Arena Hall A, 7-9 september 2018
Dalarna, Hälsingland, Jämtland/Härjedalen, Medelpad, Norrbotten, SIF-laget.

 

Fredagen den 7 september 2018

7/9 Jämtland/Härjedalen-SIF-laget                      3-2 (1-2, 2-0)                                                         420

7/9 Hälsingland-Medelpad                                                     0-3 (0-1, 0-2)                                       340

7/9 Dalarna-Norrbotten                                                          3-2 (1-1, 1-1, 1-0)                                272

Efter 00.56 i Overtime

 

Lördagen den 8 september 2018

8/9 Norrbotten-Hälsingland                                                    3-1 (0-1, 3-0)                                       247

8/9 Medelpad-SIF-laget                                                         0-2 (0-1, 0-1)                                       273

8/9 Jämtland/Härjedalen-Dalarna                        2-3 (2-1, 0-2)                                                        602

8/9 SIF-laget-Norrbotten                                                                           1-2 (0-1, 1-1)                                                       275

8/9 Hälsingland-Dalarna                                                                           0-6 (0-3, 0-3)                                                       261

8/9 Medelpad-Jämtland/Härjedalen                     7-2 (5-1, 2-1)                                                        514

 

Söndagen den 9 september 2018

9/9 SIF-laget-Dalarna                                                            4-3 (0-1, 3-2, 0-0, 1-0)       238

Efter Overtime och straffar
9/9 Jämtland/Härjedalen-Hälsingland                  1-3 (1-0, 0-3)                                                        308
9/9 Medelpad-Norrbotten                                                                          2-1 (2-0, 0-1)                                                       237
9/9 Hälsingland-SIF-laget                                                                         2-5 (1-2, 1-3)                                                       267
9/9 Norrbotten-Jämtland/Härjedalen                    4-2 (2-1, 2-1)                                                        180
9/9 Dalarna-Medelpad                                                           2-3 (2-2, 0-0, 0-1)                                160

Efter 00.44 i Overtime

Grupp A

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Medelpad

5

3

1

1

15-7

11

1

0

0

0

2

Dalarna

5

2

3

0

17-11

10

1

1

0

1

3

Norrbotten

5

3

1

1

12-9

10

0

1

0

0

4

SIF-laget

5

2

1

2

14-10

8

0

0

1

0

5

Jämtland/Härjedalen

5

1

0

4

10-19

3

0

0

0

0

6

Hälsingland

5

1

0

4

6-18

3

0

0

0

0

 

Grupp B i Cementa Arena, Slite, 7-9 september 2018
Blekinge, Bohuslän/Dal, Gotland, Västergötland, Västmanland, Örebro län

 

Fredagen den 7 september 2018

7/9 Bohuslän/Dal-Gotland                                                                         1-3 (0-1, 1-2)                                                       337

7/9 Blekinge-Västmanland                                                     1-5 (1-4, 0-1)                                       123

7/9 Västergötland-Örebro län                                                 3-4 (0-1, 3-2, 0-0, 0-1)       123

Efter Overtime och straffar

7/9 Västmanland-Gotland                                                                         7-1 (3-1, 4-0)                                                       150

7/9 Bohuslän/Dal-Västergötland                          2-4 (1-1, 1-3)                                                        123

7/9 Örebro län-Blekinge                                                                            5-0 (3-0, 2-0)                                                       123

 

Lördagen den 8 september 2018

8/9 Gotland-Örebro län                                                          1-6 (0-4, 1-2)                                       233

8/9 Blekinge-Västergötland                                                    0-2 (0-2, 0-0)                                       266

8/9 Västmanland-Bohuslän/Dal                                              5-2 (1-0, 4-2)                                       271

8/9 Gotland-Västergötland                                                     0-6 (0-0, 0-6)                                       519

8/9 Bohuslän/Dal-Blekinge                                                     0-1 (0-0, 0-1)                                       302

8/9 Västmanland-Örebro län                                                  3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)       243

Efter Overtime och straffar

 

Söndagen den 9 september 2018

9/9 Blekinge-Gotland                                                             2-1 (1-1, 1-0)                                       243

9/9 Örebro län-Bohuslän/Dal                                                  5-1 (2-1, 3-0)                                       321

9/9 Västergötland-Västmanland                          1-3 (0-0, 1-3)                                                        291

 

Grupp B

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Västmanland

5

4

1

0

23-7

14

0

0

1

0

2

Örebro län

5

3

2

0

22-8

12

0

0

1

1

3

Västergötland

5

3

1

1

16-9

10

0

0

0

1

4

Blekinge

5

2

0

3

4-13

6

0

0

0

0

5

Gotland

5

1

0

4

6-22

3

0

0

0

0

6

Bohuslän/Dal

5

0

0

5

6-18

0

0

0

0

0

 

Skribent: Anders Feltenmark
Epost: This is a mailto link

Svensk Ishockeys Huvudsponsor

 

Genvägar

 CCM

Postadress:
Svenska Ishockeyförbundet
Box 5204
121 16 Johanneshov

Besöksadress:
Tjurhornsgränd 6, 3 tr.
121 63 Johanneshov

Kontakt:
Tel: 08-449 04 00
Fax: 08-91 00 35
E-post: This is a mailto link

Se all info