Hoppa till sidans innehåll

Pojkarnas slutspel i TV-pucken startar 31 oktober

04 OKT 2019 11:39
Pojkarnas slutspel i TV-pucken startar torsdagen den 31 oktober.
  • Skapad: 04 OKT 2019 11:39

I TV-pucken 2019 deltar sammanlagt 24 lag. Det spelas först fyra kvartsfinalkvalgruppspel med 2x6 lag samt att 12 lag spelar i slutspel. Deltagande lag ska bestå av spelare födda 2004 eller senare.

Matcherna kan ses på webb-TV
Matcherna i TV-pucken kan ses på webb-TV: https://svenskhockey.tv/

Matcherna online
Alla matcher kan följas online här: http://stats.swehockey.se/ScheduleAndResults/Live/10381

För fullständigt spelprogram se: http://stats.swehockey.se/ScheduleAndResults/Live/10381

TV-puckens historik här: '
http://www.swehockey.se/tavling/Turneringar/TV-puckenshistorik/

 

SLUTSPELET
Tegera Arena och Weda Skog Arena, Leksand, Lugnets Ishall, Falun, 31 oktober-3 november 2019 

Torsdagen den 31 oktober 2019
Kvartsfinal 3
31/10 klockan 11.40 Gästrikland-Södermanland, Tegera Arena, Leksand
Kvartsfinal 4
31/10 klockan 13.25 Östergötland-Norrbotten, Tegera Arena, Leksand
Kvartsfinal 1
31/10 klockan 15.10 Ångermanland-Stockholm Nord, Tegera Arena, Leksand
Kvartsfinal 2
31/10 klockan 16.55 Småland-Dalarna, Tegera Arena, Leksand

 

Lördagen den 2 november 2019
Placeringsmatch 1, platserna 5-8
2/11 klockan 10.00 Förloraren kvartsfinal 1-Förloraren kvartsfinal 2, Tegera Arena, Leksand
Semifinal 1
2/11 klockan 11.45 Vinnaren kvartsfinal 1-Vinnaren kvartsfinal 2, Weda Skog Arena, Leksand
Placeringsmatch 2, platserna 5-8
2/11 klockan 13.30 Förloraren kvartsfinal 3-Förloraren kvartsfinal 4, Tegera Arena, Leksand
Semifinal 2
2/11 klockan 15.15 Vinnaren kvartsfinal 3-Vinnaren kvartsfinal 4, Weda Skog Arena, Leksand 

Söndagen den 3 november 2019
Match om sjunde plats
3/11 klockan 09.30 Förloraren i placeringsmatch 5-8-Förloraren i placeringsmatch 5-8, Tegera Arena, Leksand
Match om tredje plats
3/11 klockan 11.00 Förloraren semifinal 1-Förloraren semifinal 2, Lugnets Ishall, Falun
Match om femte plats
3/11 klockan 13.00 Vinnaren i placeringsmatch 5-8-Vinnaren i placeringsmatch 5-8, Tegera Arena, Leksand
Final
3/11 klockan 16.00 Vinnaren semifinal 1-Vinnaren semifinal 2, Lugnets Ishall, Falun

Skribent: Anders Feltenmark
Epost: This is a mailto link

Svensk Ishockeys Huvudsponsor

Svenska Spel

 

Genvägar

CCM

Postadress:
Svenska Ishockeyförbundet
Box 5204
121 16 Johanneshov

Besöksadress:
Tjurhornsgränd 6, 3 tr.
121 63 Johanneshov

Kontakt:
Tel: 084490400
Fax: 08910035
E-post: This is a mailto link

Se all info