Hoppa till sidans innehåll

Stefan Livs pris till bäste målvakt (tidigare Svenska VM-klubbens stipendium) - BÄSTE MÅLVAKT i TV-pucken 1959-2018


Ladda ner som pdf här

År Målvakt Distrikt
2018 Marcus Brännman Stockholm Nord
2017 Emil Holmström Stockholm Syd
2016 Hugo Alnefelt Stockholm Nord
2015 Lucas Jägbring angermanland_thumb Ångermanland
2014 Olle Eriksson Ek varmland_thumb Värmland
2013 Filip Gustafsson vasterbotten_thumb Västerbotten
2012 Felix Sandström gastrikland_thumb Gästrikland
2011 Christoffer Rifalk vasterbotten_thumb Norrbotten
2010 William Silwerfeldt Öhman vasterbotten_thumb Västerbotten
2009 Oskar Dansk  stockholm_thumb Stockholm
2008 Johan Gustafsson  vastmanland_thumb Västmanland 
2007 Alexander Jirhage  stockholm_thumb Stockholm 
2006 Sebastian Idoff  skane_thumb Skåne 
2005 Daniel Hansen  varmland_thumb Värmland 
2004 Stefan Ridderwall  stockholm_thumb Stockholm 
2003 Stefan Ridderwall  stockholm_thumb Stockholm 
2002 Joel Gistedt  bohuslan_thumb Bohuslän-Dals 
2001 Fredrik Alcén  gastrikland_thumb Gästrikland 
2000 Christopher Heino-Lindberg  stockholm_thumb Stockholm 
1999 Axel Berglund  stockholm_thumb Stockholm 
1998 Linus Thelander  medelpad_thumb Medelpad
1997 Daniel Sperrle  stockholm_thumb Stockholm 
1996 Anders Vagfalvi  gastrikland_thumb Gästrikland 
1995 Fredrik Eriksson  varmland_thumb Värmland 
1994 Ola Nilsson  skane_thumb Skåne 
1993 Anders Ekstrand  skane_thumb Skåne 
1992 Manne Fredriksson  dalarna_thumb Dalarna 
1991 Mikael Jonsson  skane_thumb Skåne 
1990 Anders Malm  smaland_thumb Småland 
1989 Erik Bergström  dalarna_thumb Dalarna 
1988 Ronny Karlsson  stockholm_thumb Stockholm 
1987 Erik Granqvist  norrbotten_thumb Norrbotten 
1986 Tomas Brottman  stockholm_thumb Stockholm 
1985 Niclas Sonesson  norrbotten_thumb Norrbotten 
1984 Patrik Backlund  norrbotten_thumb Norrbotten 
1983 Fredrik Andersson  angermanland_thumb Ångermanland 
1982 Magnus Andersson  vasterbotten_thumb Västerbotten 
1981 Hans-Göran Elo  stockholm_thumb Stockholm 
1980 Frank Englund  goteborg_thumb Göteborg 
1979 Per Lundberg  smaland_thumb Småland 
1978 Stefan Lunner  dalarna_thumb Dalarna 
1977 Lars Eriksson  medelpad_thumb Medelpad 
1976 Mikael Gustafsson  norrbotten_thumb Norrbotten 
1975 Per Lindberg  stockholm_thumb Stockholm 
1974 Göran Henriksson  medelpad_thumb Medelpad 
1973 Reino Sundberg  stockholm_thumb Stockholm 
1972 Lars Ahlin  vasterbotten_thumb Västerbotten 
1971 Uppgift saknas    
1970 Uppgift saknas    
1969 Bo Johansson norrbotten_thumb Norrbotten
1968 Uppgift saknas    
1967 Uppgift saknas    
1966 Uppgift saknas    
1965 Uppgift saknas    
1964 Kenneth Holmstedt vasterbotten_thumb Västerbotten
1963 Uppgift saknas    
1962 Uppgift saknas    
1961 Uppgift saknas    
1960 Uppgift saknas    
1959 Hans Stergel stockholm_thumb Stockholm
Uppdaterad: 02 MAR 2018 13:48 Skribent: Stefan Ladhe
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Svenska Ishockeyförbundet
Box 5204
121 16 Johanneshov

Besöksadress:
Tjurhornsgränd 6, 3 tr.
121 63 Johanneshov

Kontakt:
Tel: 084490400
Fax: 08910035
E-post: This is a mailto link

Se all info