Hoppa till sidans innehåll

De är klara för semifinal i TV-pucken

02 NOV 2018 19:01
Göteborg, Örebro Län, Västerbotten och Stockholm Nord är klara för semifinal i TV-pucken.
  • Uppdaterad: 02 NOV 2018 22:35

Resultaten innebär att TV-puckens kvartsfinaler på fredagen i Stångebro Ishall, Linköping, spelas enligt följande:

Fredagen den 2 november 2018

Kvartsfinal 1
2/11 Göteborg - Västmanland 11 - 0 (7-0, 4-0)
Period 1: EQ 1-0 (00:10) Fabian Lysell (Simon Edvinsson, Otto Stahre), EQ 2-0 (04:06) Ludwig Persson (Filip Maniscalchi, Erik Fernhall), EQ 3-0 (04:40) Carl Bruhn (Jesper Ahl, Noah Hasa), EQ 4-0 (09:56) William Bengtsson-Söderlund (Fabian Lysell), EQ 5-0 (11:17) Ludwig Persson (Erik Fernhall, Filip Maniscalchi), EQ 6-0 (14:14) Noah Hasa (Filip Maniscalchi), EQ 7-0 (15:10) William Bengtsson-Söderlund (Otto Stahre)
Skott: 23-6.
Period 2: EQ 8-0 (04:59) Alexander Olsén (Noah Hasa), PP2 9-0 (10:12) Filip Maniscalchi (Erik Fernhall, Liam Dower Nilsson), EQ 10-0 (11:07) Simon Edvinsson (Noah Hasa, William Bengtsson-Söderlund), EQ 11-0 (11:13) Ludwig Persson (Liam Dower Nilsson)
Skott: 27-3.Totalt: 50-9.
Utvisningar: Göteborg 0x2 min., Västmanland 3x2 min.
Domare: Andreas Hagman, Norrköping
Publik: 875

Matchens lirare:
Göteborg: Ludwig Persson
Västmanland: Theo Keilin

Kvartsfinal 2
2/11 Örebro län - Stockholm Syd 2 - 0 (1-0, 1-0)
Period 1: EQ 1-0 (16:34) Gustav Karlsson (Robin Karlsson, Filip Nyberg)Skott: 14-9.
Period 2: PP1 2-0 (13:41) Max Stigell (Marcus Broberg, Max Lidström)
Skott: 10-13.Totalt: 24-22.
Utvisningar: Örebro län 0x2 min., Stockholm Syd 3x2 min.
Domare: David Södermalm, Möndal
Publik: 860
Matchens lirare:
Örebro län: Kasper Lindström

Kvartsfinal 3
2/11
Stockholm Nord - Småland  2-0 (2-0, 0-0)
Period 1: EQ 1-0 (15:48) Adam Hofbauer (Jonathan Myrenberg), PP1 2-0 (18:34) Jonathan Myrenberg (Oskar Jellvik)
Skott: 19-0.
Period 2:
Skott: 9-16.
Totalt: 28-16.
Utvisningar: Stockholm Nord 3x2 min., Småland 7x2 min.
Domare: Alex Eriksson, Nyköping
Publik: 159
Stockholm Nord:
William Håkansson

Kvartsfinal 4
2/11 Västerbotten-Gästrikland 5-3 (3-0, 2-3)
Period 1: EQ 1-0 (05:01) Albin Rainersson (Simon Robertsson, Oliver Sjöström), EQ 2-0 (08:37) Oliver Sjöström (Simon Robertsson, Elias Salomonsson), EQ 3-0 (09:24) Carl Holmner-Härgestam (Edvin Wahlberg, Simon Aho)
Skott: 15-7.
Period 2: EQ 4-0 (06:13) Oliver Sjöström (Felix Kariander, Simon Aho), EQ 4-1 (07:39) Linus Lindblom, PP1 4-2 (10:35) Anton Ohlsson (Melker Pålebo, Axel Eriksson), EQ 4-3 (13:21) Arvid Sundin (Axel Eriksson), EQ 5-3 (18:59) Elias Lundström
Skott: 9-12. Totalt: 24-19.
Utvisningar: Västerbotten 3x2 min., Gästrikland 1x2 min.
Domare: Maria Furberg, Stockholm
Publik: 322
Matchens lirare
Västerbotten: Oliver Sjöström
Gästrikland: Felix Söderblom

I TV-pucken 2018 deltar sammanlagt 24 lag. Det spelades först två kvartsfinalkvalgruppspel med 2x6 lag följt av fyra kvartsfinalgruppspel med 4x4 lag samt att sedan 12 lag spelar i slutspel. Deltagande lag ska bestå av spelare födda 2003 eller senare.

 

Matcherna online
Alla matcher kan följas online här: http://stats.swehockey.se/ScheduleAndResults/Live/9192

För fullständigt spelprogram se: http://stats.swehockey.se/ScheduleAndResults/Schedule/9192

TV-puckens historik här:

http://www.swehockey.se/tavling/Turneringar/TV-puckenshistorik/

 

KVARTSFINALGRUPPSPEL

SLUTSPEL

PLACERINGSMATCHER

1-4 november 2018

Spelas i Himmelstalundshallen, Norrköping, Pro Train Arena, Mjölby, Saab Arena, Linköping, och Stångebro Ishall, Linköping

KVARTSFINALGRUPPSPEL

 

Grupp A

Spelas i Saab Arena, Linköping

Skåne

Gästrikland

Göteborg

Dalarna

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Skåne-Dalarna                                                                         2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-1)    326

Efter Overtime och straffar

1/11 Gästrikland-Göteborg                                        2-11 (1-7, 1-4)                                                              272

1/11 Gästrikland-Dalarna                                                                5-1 (4-1, 1-0)                                                                302

1/11 Göteborg-Skåne                                                 6-3 (4-2, 2-1)                                                                537

 

Fredagen den 2 november 2018

2/11 Dalarna-Göteborg 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)

Period 1: EQ 1-0 (08:43) Martin Öhman (Isak Rosén, Arvid Eljas), EQ 1-1 (09:03) Anton Davidsson (Fabian Lysell, Otto Stahre), EQ 1-2 (16:02) Filip Maniscalchi (Erik Fernhall, Ludwig Persson)

Skott: 6-15.

Period 2: EQ 2-2 (06:24) Martin Öhman (Isak Rosén, Arvid Eljas)

Skott: 4-14.

Overtime: PP1 2-3 (00:50) Noah Hasa (Simon Edvinsson, Fabian Lysell)

Skott: 0-2. Totalt: 10-31.

Utvisningar: Dalarna 6x2 min., Göteborg 3x2 min.

Domare: Alex Eriksson, Nyköping

Publik: 227

Matchens lirare:

Dalarna: Oskar Tängerby

Göteborg: Anton Davidsson

 

2/11 Skåne-Gästrikland 2-3 (0-2, 2-1)

Period 1: EQ 0-1 (06:48) Robin Lundh, PP1 0-2 (19:25) Joel Holmli (Santeri Sulku)

Skott: 19-5.

Period 2: EQ 0-3 (06:03) Felix Söderblom (Edvin Larsson), PP1 1-3 (15:03) Rasmus Perlman (Hugo Koch, Erik Pålsson), EQ 2-3 (19:55) Victor Stjernborg (Hugo Eliasson)

Skott: 21-10. Totalt: 40-15.

Utvisningar: Skåne 5x2 min., Gästrikland 6x2 min.

Domare: Edvard Lindström, Örnsköldsvik

Publik: 311

Matchens lirare:

Skåne: Oskar Pettersson

Gästrikland: Gustav Karnatz

 

Grupp A

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Göteborg

3

2

1

0

20-7

8

1

0

0

0

2

Gästrikland

3

2

0

1

10-14

6

0

0

0

0

3

Dalarna

3

0

2

1

6-10

3

0

1

1

0

4

Skåne

3

0

1

2

7-12

1

0

0

0

1

 

Grupp B

Spelas i Pro Train Arena, Mjölby

Ångermanland

Värmland

Småland

Örebro län

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Ångermanland-Örebro län                                2-3 (2-2, 0-0, 0-1)                                  350

1/11 Värmland-Småland                                                                 1-2 (1-1, 0-1)                                                                350

1/11 Värmland-Örebro län                                         2-3 (1-2, 1-1)                                                                378

1/11 Småland-Ångermanland                                   6-0 (5-0, 1-0)                                                                382

 

Fredagen den 2 november 2018

2/11 Örebro län-Småland 3-1 (0-1, 3-0)

Period 1: PP1 0-1 (16:14) Theo Angesved (Emil Välilä, William Carlsson)

Skott: 6-15.

Period 2: PP1 1-1 (07:09) Robin Karlsson (Simon Forsmark, Filip Nyberg), PP1 2-1 (09:37) Filip Nyberg (Max Lidström, Karl Tholf), EQ 3-1 (18:00) Niklas Nilsson (Filip Nyberg)

Skott: 10-15. Totalt: 16-30.

Utvisningar: Örebro län 3x2 min., Småland 4x2 min.

Domare: Andreas Wikström, Gävle

Publik: 295

Matchens lirare:

Örebro län: Edwin Mustafic

Småland: Alfred Skärkarl

 

2/11 Ångermanland-Värmland 2-3 (1-1, 1-2)

Period 1: EQ 1-0 (08:34) Karl Umegård (Viktor Åström), EQ 1-1 (09:21) Jonathan Andersen (William Wiik)

Skott: 12-11.

Period 2: PP1 1-2 (00:23) Hannes Berg (Martin Skärberg), EQ 2-2 (02:25) Theo Jacobsson (Axel Näsström, Karl Umegård), EQ 2-3 (13:18) Gustav Andersson (Eric Jordell)

Skott: 15-8. Totalt: 27-19.

Utvisningar: Ångermanland 3x2 min., Värmland 2x2 min.

Domare: Maria Furberg, Stockholm

Publik: 348

Matchens lirare:

Ångermanland: Nils Sjölund

Värmland: Gustav Andersson

 

Grupp B

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Örebro län

3

2

1

0

9-5

8

1

0

0

0

2

Småland

3

2

0

1

9-4

6

0

0

0

0

3

Värmland

3

1

0

2

6-7

3

0

0

0

0

4

Ångermanland

3

0

1

2

4-12

1

0

1

0

0

 

Grupp C

Spelas i Himmelstalundshallen, Norrköping

Stockholm Syd

Stockholm Nord

Uppland

Medelpad

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Stockholm Syd-Medelpad                                 3-2 (1-1, 2-1)                                                                241

1/11 Stockholm Nord-Uppland                                 5-4 (2-2, 3-2)                                                                298

1/11 Stockholm Nord-Medelpad                               7-1 (2-1, 5-0)                                                                257

1/11 Uppland-Stockholm Syd                                   1-2 (0-1, 1-1)                                                                214

Fredagen den 2 november 2018

2/11 Medelpad-Uppland 3-4 (0-1, 3-2, 0-0, 0-1)

Period 1: PP1 0-1 (09:26) Oskar Asplund (Liam Valente, Valdemar Johansson)

Skott: 8-14.

Period 2: EQ 0-2 (04:53) John Liebschner (Olle Fagerström), EQ 1-2 (06:53) Jesper Lehman, PP1 2-2 (14:06) Hampus Meskanen (Olle Jonsson, Simon Byström), EQ 2-3 (17:24) Oskar Asplund (Jacob Lundberg, William Gustafson), EQ 3-3 (18:06) Jesper Lehman (Oliver Johansson)

Skott: 6-13.

Overtime:

Skott: 5-1.

Straffar: 0-1 (3-4) Valdemar Johansson

Skott: 0-1. Totalt: 19-29.

Utvisningar: Medelpad 3x2 min., Uppland 2x2 min.

Domare: Andreas Hagman, Norrköping

Publik: 256

Matchens lirare:

Medelpad: Albin Boija

Uppland: Oskar Asplund

 

2/11 Stockholm Syd-Stockholm Nord 3-4 (1-3, 2-0, 0-1)

Period 1: PP1 0-1 (05:39) William Blomkvist (Rasmus Leijonhielm), EQ 0-2 (16:33) Adam Hofbauer (Johan Persson), EQ 1-2 (16:45) Elliot Edman (Elias Elmlund), EQ 1-3 (18:55) Gabriel Kangas (Marcus Ahlzén, Mika Ounasvuori)

Skott: 5-14.

Period 2: PP1 2-3 (04:53) Tobias Ahlén (David Blomgren), EQ 3-3 (14:17) Ludvig Stridh (Fabian Söderström)

Skott: 9-15.

Overtime: EQ 3-4 (01:40) Oskar Jellvik (Jonathan Myrenberg)

Skott: 0-1. Totalt: 14-30.

Utvisningar: Stockholm Syd 2x2 min., Stockholm Nord 3x2 min.

Domare: David Södermalm, Mölndal

Publik: 394

Matchens lirare:

Stockholm Syd: Oliver Drum

Stockholm Nord: Marcus Limpar Lantz

 

Grupp C

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Stockholm Nord

3

2

1

0

16-8

8

1

0

0

0

2

Stockholm Syd

3

2

1

0

8-7

7

0

1

0

0

3

Uppland

3

0

1

2

9-10

2

0

0

1

0

4

Medelpad

3

0

1

2

6-14

1

0

0

0

1

 

Grupp D

Spelas i Stångebro Ishall, Linköping
Östergötland

Västerbotten

Södermanland

Västmanland

 

Torsdagen den 1 november 2018

1/11 Östergötland-Västmanland                              1-3 (1-2, 0-1)                                                                673

1/11 Västerbotten-Södermanland      4-1 (0-0, 4-1)                                                                301

1/11 Västerbotten-Västmanland         3-2 (2-2, 0-0, 1-0)                                  267

Efter 03.40 i Overtime

1/11 Södermanland-Östergötland      1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1)    1 001

Efter Overtime och straffar

 

Fredagen den 2 november 2018

2/11 Västmanland-Södermanland 3-1 (0-1, 3-0)

Period 1: PP1 0-1 (11:48) Hampus Skantz (Adam Engström, Calle Odelius)

Skott: 12-19.

Period 2: PP1 1-1 (05:21) Theo Keilin (Leon Cadei Hackley), EQ 2-1 (06:08) Lucas Forsell (Leon Cadei Hackley, Marcus Lindström), SH1 3-1 (16:30) Simon Lindblom (Marcus Lindström)

Skott: 14-11. Totalt: 26-30.

Utvisningar: Västmanland 6x2 min., Södermanland 3x2 min.

Domare: Richard Nilsson, Harbo

Publik: 175

Matchens lirare:

Västmanland: Simon Lindblom

Södermanland: Hampus Skantz

 

2/11 Östergötland-Västerbotten 1-2 (0-0, 1-2)

Period 1:

Skott: 8-17.

Period 2: EQ 1-0 (03:04) Willam Lagerqvist (William Bohman, Ludvig Hendén), EQ 1-1 (07:33) Storm Storjord (Alexander Bodén), EQ 1-2 (14:50) Oliver Sjöström (Simon Robertsson, Max Johansson)

Skott: 10-12. Totalt: 18-29.

Utvisningar: Östergötland 1x2 min., Västerbotten 2x2 min., 1x10

Domare: Jesper Lindqvist, Luleå

Publik: 503

Matchens lirare:

Östergötland: Hugo Hävelid

Västerbotten: Carl Holmner-Härgestam

Grupp D

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Västerbotten

3

2

1

0

9-4

8

1

0

0

0

2

Västmanland

3

2

1

0

8-5

7

0

1

0

0

3

Östergötland

3

0

1

2

4-6

2

0

0

1

0

4

Södermanland

3

0

1

2

3-9

1

0

0

0

1

 

Lag 1 och 2 i respektive grupp är kvalificerat för slutspel om platserna 1-8.

Lag 3 och 4 i respektive grupp är kvalificerat för kvalificeringsmatcher om platserna 9-16. 

Grupp E, platserna 9-12
Spelas i Pro Train Arena, Mjölby

Dalarna

Uppland

Värmland

Östergötland

Lördagen den 3 november 2018

3/11 09.30 Dalarna-Östergötland

3/11 11.15 Värmland-Uppland

3/11 15.30 Värmland-Östergötland

3/11 17.15 Uppland-Dalarna

Söndagen den 4 november 2018

4/11 09.30 Östergötland-Uppland

4/11 11.15 Dalarna-Värmland

Grupp F, platserna 13-16
Spelas i Himmelstalundshallen, Norrköping

Medelpad

Skåne

Södermanland

Ångermanland

Lördagen den 3 november 2018

3/11 09.30 Skåne-Södermanland

3/11 11.15 Ångermanland-Medelpad

3/11 15.30 Ångermanland-Södermanland

3/11 17.15 Medelpad-Skåne

Söndagen den 4 november 2018

4/11 09.30 Södermanland-Medelpad

4/11 11.15 Skåne-Ångermanland

SLUTSPEL

3-4 november 2018

Spelas i Stångebro Ishall, Linköping

 

Fredagen den 2 november 2018

Kvartsfinal 1

2/11 klockan 14.30 A 1-D 2 Göteborg-Västmanland
Kvartsfinal 2

2/11 klockan 16.15 C 1-B 2 Stockholm Nord-Småland
Kvartsfinal 3

2/11 klockan 18.00 B 1-C 2 Örebro län-Stockholm Syd
Kvartsfinal 4

2/11 klockan 20.05 D 1-A 2 Västerbotten-Gästrikland

 

Lördagen den 3 november 2018

Placeringsmatch 1, platserna 5-8

3/11 klockan 10.00 Förloraren kvartsfinal 1-Förloraren kvartsfinal 2
Placeringsmatch 2, platserna 5-8

3/11 klockan 1.45 Förloraren kvartsfinal 3-Förloraren kvartsfinal 4

Semifinal 1

3/11 klockan 14.15 Vinnaren kvartsfinal 1-Vinnaren kvartsfinal 2
Semifinal 2

3/11 klockan 16.00 Vinnaren kvartsfinal 3-Vinnaren kvartsfinal 4

 

Söndagen den 4 november 2018

Match om sjunde plats

4/11 klockan 09.00 Förloraren i placeringsmatch 5-8-Förloraren i placeringsmatch 5-8

Match om femte plats

4/11 klockan 09.15 Vinnaren i placeringsmatch 5-8-Vinnaren i placeringsmatch 5-8
Match om tredje plats

4/11 klockan 11.00 Förloraren semifinal 1-Förloraren semifinal 2
Final

4/11 klockan 13.40 Vinnaren semifinal 1-Vinnaren semifinal 2



KVARTSFINALKVALGRUPPSPEL

Grupp A i Östersund Arena Hall A, 7-9 september 2018
Dalarna, Hälsingland, Jämtland/Härjedalen, Medelpad, Norrbotten, SIF-laget.

 

Fredagen den 7 september 2018

7/9 Jämtland/Härjedalen-SIF-laget                          3-2 (1-2, 2-0)                                                                420

7/9 Hälsingland-Medelpad                                                              0-3 (0-1, 0-2)                                                                340

7/9 Dalarna-Norrbotten                                                                    3-2 (1-1, 1-1, 1-0)                                  272

Efter 00.56 i Overtime

 

Lördagen den 8 september 2018

8/9 Norrbotten-Hälsingland                                                            3-1 (0-1, 3-0)                                                                247

8/9 Medelpad-SIF-laget                                                                   0-2 (0-1, 0-1)                                                                273

8/9 Jämtland/Härjedalen-Dalarna                            2-3 (2-1, 0-2)                                                                602

8/9 SIF-laget-Norrbotten                                                                                       1-2 (0-1, 1-1)                                                                275

8/9 Hälsingland-Dalarna                                                                                       0-6 (0-3, 0-3)                                                                261

8/9 Medelpad-Jämtland/Härjedalen                        7-2 (5-1, 2-1)                                                                514

 

Söndagen den 9 september 2018

9/9 SIF-laget-Dalarna                                                                      4-3 (0-1, 3-2, 0-0, 1-0)    238

Efter Overtime och straffar
9/9 Jämtland/Härjedalen-Hälsingland                     1-3 (1-0, 0-3)                                                                308
9/9 Medelpad-Norrbotten                                                                                      2-1 (2-0, 0-1)                                                                237
9/9 Hälsingland-SIF-laget                                                                                     2-5 (1-2, 1-3)                                                                267
9/9 Norrbotten-Jämtland/Härjedalen                       4-2 (2-1, 2-1)                                                                180
9/9 Dalarna-Medelpad                                                                     2-3 (2-2, 0-0, 0-1)                                  160

Efter 00.44 i Overtime

 

Grupp A

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Medelpad

5

3

1

1

15-7

11

1

0

0

0

2

Dalarna

5

2

3

0

17-11

10

1

1

0

1

3

Norrbotten

5

3

1

1

12-9

10

0

1

0

0

4

SIF-laget

5

2

1

2

14-10

8

0

0

1

0

5

Jämtland/Härjedalen

5

1

0

4

10-19

3

0

0

0

0

6

Hälsingland

5

1

0

4

6-18

3

0

0

0

0

 

Grupp B i Cementa Arena, Slite, 7-9 september 2018
Blekinge, Bohuslän/Dal, Gotland, Västergötland, Västmanland, Örebro län

 

Fredagen den 7 september 2018

7/9 Bohuslän/Dal-Gotland                                                                                    1-3 (0-1, 1-2)                                                                337

7/9 Blekinge-Västmanland                                                              1-5 (1-4, 0-1)                                                                123

7/9 Västergötland-Örebro län                                                         3-4 (0-1, 3-2, 0-0, 0-1)    123

Efter Overtime och straffar

7/9 Västmanland-Gotland                                                                                     7-1 (3-1, 4-0)                                                                150

7/9 Bohuslän/Dal-Västergötland                              2-4 (1-1, 1-3)                                                                123

7/9 Örebro län-Blekinge                                                                                        5-0 (3-0, 2-0)                                                                123

 

Lördagen den 8 september 2018

8/9 Gotland-Örebro län                                                                    1-6 (0-4, 1-2)                                                                233

8/9 Blekinge-Västergötland                                                            0-2 (0-2, 0-0)                                                                266

8/9 Västmanland-Bohuslän/Dal                                                     5-2 (1-0, 4-2)                                                                271

8/9 Gotland-Västergötland                                                              0-6 (0-0, 0-6)                                                                519

8/9 Bohuslän/Dal-Blekinge                                                             0-1 (0-0, 0-1)                                                                302

8/9 Västmanland-Örebro län                                                          3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)    243

Efter Overtime och straffar

 

Söndagen den 9 september 2018

9/9 Blekinge-Gotland                                                                       2-1 (1-1, 1-0)                                                                243

9/9 Örebro län-Bohuslän/Dal                                                         5-1 (2-1, 3-0)                                                                321

9/9 Västergötland-Västmanland                              1-3 (0-0, 1-3)                                                                291

 

Grupp B

A=Ranking, B=Lag, C=Matcher, D=Vunna=, E=Oavgjorda, F=Förlorade, G=Gjorda-insläppta mål, H=Poäng, I=Vunna i Overtime, J=Förlorade i Overtime, K=Vunna på straffar, L=Förlorade på straffar

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

1

Västmanland

5

4

1

0

23-7

14

0

0

1

0

2

Örebro län

5

3

2

0

22-8

12

0

0

1

1

3

Västergötland

5

3

1

1

16-9

10

0

0

0

1

4

Blekinge

5

2

0

3

4-13

6

0

0

0

0

5

Gotland

5

1

0

4

6-22

3

0

0

0

0

6

Bohuslän/Dal

5

0

0

5

6-18

0

0

0

0

0

Skribent: Anders Feltenmark
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Svenska Ishockeyförbundet
Box 5204
121 16 Johanneshov

Besöksadress:
Tjurhornsgränd 6, 3 tr.
121 63 Johanneshov

Kontakt:
Tel: 084490400
Fax: 08910035
E-post: This is a mailto link

Se all info