Hoppa till sidans innehåll

Matchläger Säter 180114


Schema matchläger U15

Kl. 07.45         Samling

Kl. 09.00         Match lag röd - lag gul

Kl. 10.45         Match lag vit - lag svart

Kl. 12.30         Match lag gul - lag vit

Kl. 14.15         Match lag svart - lag röd

Kl. 16.00         Match lag röd - lag vit

Kl. 17.45         Match lag gul - lag svart

Mattider

Kl. 12.00         Lag röd

Kl. 12.35         Lag svart

Kl. 14.15         Lag vit och gul

 

Lag Svart    
2 Samuel Eklund Leksands IF
3 Linus Millner-Vestberg Säters IF
4 Ibrahim Qufaj Mora IK
5 Anton Berg Malungs IF
6 Birck Wärnström Avesta BK
7 Ceasar Knöös Södergren Falu IF
8 Victor Nyberg Smedjebacken
     
9 Martin Öhman Säters IF
10 Victor Ohlsson Leksands IF
12 William Lindgren Smedjebackens HC
13 Isac Hammar Avesta BK
15 Jesper Borsje Smedjebackens HC
16 Isak Maathz Ludvika Hockey
17 Elias Backlund Falu IF
18 Andrei Jansson Falu IF
19 Albin Lindstrand Malungs IF
     
Vinröd 2 Pontus Hillrings Leksands IF
Vinröd 4 Alexander Adolfsson Mora IK
     
Lag Röd    
2 Simon Nyhlén Persson Avesta BK
3 Simon Edvinsson Leksands IF
4 Filip Falk Smedjebackens HC
5 Caleb Gregory Mora IK
6 Marcus Svensk Falu IF
7 Tobias Nilsson Apelgren Borlänge HF
     
8 Isak Rosèn Leksands IF
9 Arvid Eljas Leksands IF
10 Edvin Nylén Säters IF
11 Filip Björklund Smedjebackens HC
12 Anton Westhed Falu IF
13 Linus Käck Mora IK
14 Martin Eriksson Avesta BK
15 Adam Högman Ludvika Hockey
16 Joacim Carlsson Smedjebackens HC
     
Vinröd 6 Alex Lasses Armatowski Borlänge HF
Vinröd 3 Riccardo Verlini Smedjebackens HC
     
Lag Vit    
2 Simon Andersson Vansbro AIK
3 Emil Danerhag Borlänge HF
4 Anders Mattsson Mora IK
5 David Nilsson IFK Ore
6 Felix Söderlund Leksands IF
7 Hampus Wiklund Avesta BK
     
     
8 Maximmilian Knöös Södergren Falu IF
9 Dennis Hedlund Borlänge HF
10 Sebastian Ehrencrona Säters IF
11 Arvid Lundberg Brobäck Leksands IF
12 Victor Hansson Lindblom Leksands IF
17 Hampus Torstensson Borlänge HF
18 David Vikström Avesta BK
20 Filip Nilsson  Ludvika Hockey
21 Mathias Thulners-Häll IFK Ore
     
Grå 1 Hugo Hålldin IFK Ore
Grå 4 Simon Rundh Borlänge HF
     
Lag Gul    
1 Oskar Lennartsson Borlänge HF
2 Felix Boström Smedjebackens HC
3 William Rossell Säters IF
4 Julian Winlöf-Palm Avesta BK
6 August Bergkvist Leksands IF
7 Jens Eliasson Mora IK
     
     
8 Gabriel Westling Mora IK
9 William Proos Leksands IF
10 Olle Blank Leksands IF
11 John Blank Leksands IF
14 Filip Björkman Mora IK
17 Anton Hadin Säters IF
18 Linus Kvarnström Hedemora SK
20 Oskar Hagberg Borlänge HF
21 Joakim Jäger Smedjebackens HC
     
Gul Felix Wallström Säters IF
Gul Hampus Wallman Avesta BK

Mat

Meddela ev. allergier/specialkost snarast och senast 22 december till Anders Eriksson på telefon

073-066 41 60 eller mail This is a mailto link

Spelarna bjuds på lunch under dagen.  Ta med en ordentlig matsäck till eftermiddagen eftersom de bara bjuds på lunch. 

Viktigt att spelaren också tar med sig  återhämtningsmål att få i sig direkt efter träningarna.

Att ta med

Utrustning (kontrollera att allt är helt och fräscht)

Klubbor
Ombyteskläder
Kläder och skor för uppvärmning
Skridskoskyd

Rejäl matsäck

Återhämtningsmål

Vid frågor

Kontakta Myggen (tel 073-066 41 60)

Uppdaterad: 18 DEC 2017 13:47 Skribent: Maria F Andersson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Dalarnas Ishockeyförbund
Pelle Bergs backe 3
791 50 Falun

Kontakt:
Tel: 0725110900
E-post: This is a mailto link

Se all info