Hem / Distriktslag / Killar / 2021/2022 / RM Lindesberg 220408-220410

RM Lindesberg 220408-220410

Truppen till Regionsmästerskapet 8-10/4 Lindeberg

Position

Namn

Förening

1

Sven Bergsten

Leksands IF

2

Tim Thomsson

Mora IK

3

Adam Bjurell

Borlänge HF

4

Nick Himmelstrand

Leksands IF

5

Ludvig Eljas

Björbo IF

6

Jon Nordkvist

Malungs IF

7

Milton Carpenhammar

Borlänge HF

8

Jonas Lagerberg

Björbo IF

9

Oliwer Karlsson

Säters IF

10

Leon Rörvall Simons

Leksands IF

12

Ville Schedvin

Mora IK

13

Axel Lindberg

Leksands IF

14

Lukas Thuresson-Backman

Mora IK

15

Villiam Lederud

Avesta BK

17

Alexander Eriksson

Borlänge HF

18

Elias Malmberg

Avesta BK

19

Samuel Nissas

IFK Ore

20

Alexander Proos

Leksands IF

21

Vilgot Driberg

Björbo IF

22

Gustav Svedlund

Mora IK

23

Albin Daniels

Leksands IF

24

Simon Nordin

Mora IK

25

Carl Englund

Borlänge HF

26

Emil Hermansson

Mora IK

27

Hugo Allvin

Leksands IF

28

Vincent Lanfjärd-Risberg

Ludvika HF

30

Emil Andersson

Björbo IF

33

Kim Ojala

Leksands IF

 

Transport

Var och en ansvarar för sin egen transport till Lindesberg på fredagen samt hem på söndagen. 

Boende: Vi kommer att bo på hårt underlag i Lindbackaskolan som ligger i anslutning till Ishallen.

Logi för anhöriga kan bokas på Lindesbergs Stadshotell tel. 0581-124 50 eller Lindesbergs hotell & Stugby tel. 0581-870 55.

Schema:

29 mars        Falun           1920-2050   Samling 1720                   Föräldrainfo 1800 Caféterian

31 mars        Säter            1900-2030   Samling 1730

5 april           Furudal        1915-2045   Samling 1745

6 april           Furudal        1915-2045   Samling 1745

8 april           Lindesberg                       Samling 1445

10 april         Hemresa                           Avresa   1900

 

 

SPELSCHEMA 8-10 april 2022

   
         
 

Dag

Tid

   

Fredag

8

15.00

Örebro

Västmanland

 

8

16.45

Dalarna

Gästrikland

 

8

18.30

Hälsingland

Värmland

         

Lördag

9

09.30

Gästrikland

Örebro

 

9

11.15

Värmland

Västmanland

 

9

13.00

Hälsingland

Dalarna

         
 

9

15.00

Västmanland

Gästrikland

 

9

16.45

Örebro

Hälsingland

 

9

18.30

Dalarna

Värmland

         

Söndag

10

09.00

Hälsingland

Västmanland

 

10

10.45

Värmland

Gästrikland

 

10

12.30

Dalarna

Örebro

         
 

10

14.45

Gästrikland

Hälsingland

 

10

16.30

Västmanland

Dalarna

 

10

18.15

Örebro

Värmland

  

Biljetter

Kan köpas via Tickster eller vid entrén.

Att ta med till varje samling:

Ett glatt humör

Madrass och sängkläder för övernattning (hårt underlag)
Ombyteskläder
Övrig utrustning för övernattning under helgen
Full utrustning (kontrollera att allt är helt och fräscht)
Extra Klubbor
Tejp till klubbor och benskydd
Fys kläder och skor för uppvärmning

Skridskoskydd

Extra skridskoskenor är bra att ha med

Återhämtningsmål direkt efter träning och match.

Vattenflaska till träningarna