Hoppa till sidans innehåll

Matchläger U15 Avesta 200112

18 DEC 2019 14:13
  • Uppdaterad: 18 DEC 2019 14:13

Schema matchläger      
         
kl 0745          samling + information till spelarna Omklädningsrum    
kl 0815 information föräldrar Kansli    
kl 0900          match lag vit - lag grön      
kl 1045        match lag gul - lag röd      
kl 1230         match lag grön - lag gul      
kl 1415        match lag röd - lag vit      
kl 1600         match lag vit - lag gul      
kl 1745        match lag grön - lag röd      
         
Mattider        
kl 1215          lag vit      
kl 1235          lag röd      
kl 1345         lag grön och gul      
         
Lag Vit        
Vinröd 2 Elias Björk Borlänge HF    
Vinröd 4 Leon Jonsson IFK Ore    
         
2 Albin Wiklund Norman Falu IF    
3 Melker Johansson Borlänge HF    
4 Axi Reichel Leksands IF    
5 Alexander Carpenhammar Borlänge HF    
6 Alvin Svedbo Säters IF    
7 Gustav Bratt Ludvika HF    
         
8 Noah Wolf Leksands IF    
9 Johannes Frisk Mora IK    
10 Elliot Ahlberg Avesta BK    
11 Felix Nilsson Apelgren Borlänge HF    
12 Simon Daniels Leksands IF    
17 Ante Allard Falu IF    
18 Malte Bröddén Hedemora SK    
20 Gustav Nordin Mora IK    
21 Vilhelm Klint Säters IF    
         
         
Lag Grön        
Vit Marcus Gidlöf Falu IF    
Vinröd 3 Alexander Eriksson Ludvika HF    
         
1 Hugo Hedvall Borlänge HF    
2 Isak Sjöberg Mora IK    
3 Erik Edling IFK Ore    
4 Axel Bäcke Malungs IF    
5 Carl Almquist Säters IF    
6 Mattias Ahlgren Borlänge HF    
         
9 Melvin Lönnemyr Mora IK    
10 Herman Wikblom Falu IF    
11 Filip Hultgren Leksands IF    
12 Pontus Falk Ludvika HF    
14 Vilgot Ericsson Säters IF    
16 Albin Pousette Falu IF    
17 Leon Nael Vansbro AIK    
18 Daniel Hassona Avesta BK    
19 Filip Korhonen IFK Ore    
         
         
         
         
         
Lag Röd        
Grå 1 Elias Leander Leksands IF    
Grå 4 Oscar Olsson Björbo IF    
         
2 Hugo Kruse Falu IF    
3 David Back Nilsson Leksands IF    
4 Felix Andersson Borlänge HF    
5 Olle Sandell Säters IF    
6 Razmus Lantz Ludvika HF    
7 Måns Henningsson Falu IF    
         
         
8 Dennis Altörn Borlänge HF    
9 Viggo Aspling Falu IF    
10 Anthon Nilsson-Andrén Mora IK    
11 Gustav Markusson Leksands IF    
12 Max Lindgren Mora IK    
13 Elias Hedlund Falu IF    
14 Mille Modén Avesta BK    
15 Adam Liss Säters IF    
16 Ivan Eljas Leksands IF    
         
         
         
Lag Gul        
Gul Isac Bergh Smedjebackens HC    
Gul William Anderstedt Avesta BK    
         
1 Isak Segeros Wallner Falu IF    
2 Hugo Möller Leksands IF    
3 Viktor Nordin Mora IK    
4 Hannes Bengtsson Vansbro AIK    
6 Elias Wikstrand IFK Ore    
7 Alexander Aidehag Borlänge HF    
         
8 Albin Stark Mora IK    
9 Melker Bertals Borlänge HF    
10 Felix Unger Sörum Leksands IF    
11 William Forslund Borlänge HF    
14 Elias Nordin Mora IK    
17 Hugo Stöffling Falu IF    
18 Rasmus Edlund Vansbro AIK    
20 Rasmus Silverlin-Lönn Ludvika HF    
21 Loke Hedlund Avesta BK    
         
Mat        
Meddela ev. allergier/specialkost snarast till Anders Eriksson på telefon      
073-066 41 60 eller This is a mailto link      
Spelarna bjuds på lunch under dagen. Ta med en ordentlig matsäck till eftermiddagen eftersom det bara bjuds på lunch.     
Viktigt att spelaren också tar med sig återhämtningsmål att få i sig direkt efter matcherna.      
         
Att ta med        
Utrustning (kontrollera att allt är helt och fräscht)      
Klubbor        
Vattenflaska        
Ombyteskläder        
Kläder och skor för uppvärmning      
Skridskoskydd        
Rejäl matsäck        
Återhämtningsmål        
Vid frågor och återbud.        
Kontakta Myggen 073-066 41 60      
Skribent: Maria F Andersson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Dalarnas Ishockeyförbund
Pelle Bergs backe 3
791 50 Falun

Kontakt:
Tel: 0725110900
E-post: This is a mailto link

Se all info