2003

Den 45:e upplagan började med regionalt poolspel för Skåne
 i Tingsryd, där det gällde att bli minst 2:a för att gå vidare
 till TV puckspel i Örnsköldsvik.    
Skåne krossade allt motstånd och vann gruppen.
Örnsköldsvik där de 8 bästa distrikten skulle göra
 upp om mästartiteln.      
Kvartsfinal vann man mot Uppland, sedan förlorades 
oturligt semifinalen i sudden mot Gästrikland
därefter väntade Medelpad om bronsmatch, som också
tyvärr förlorades i sudden.    
Som slutord kan tilläggas att detta var Skånes största
 framgång på många år.      
Tränarparet Stjärnfeldt/Thuresson har här skapat ett komplett 
lag, som även till nästa säsong skall spela TV pucken
, då åldern för denna turnering är ändrad.    
         
Resultat
Tingsryd
Skåne Småland 4 - 6    
  Blekinge 2 - 1    
  Göteborg 3 - 3    
  Halland 9 - 0    
  Bohuslän/Dal 2 - 3    
         
Örnsköldsvik
Skåne Uppland 2 - 0   Kvartsfinal
  Gästrikland 3 - 4 i sudden   Semifinal
  Medelpad 3 - 4 i sudden   Bronsmatch
         
Följande spelare representerade:
Målvakter Victor Tisell   Tyringe Soss
  Pontus Pramle   Hässleholm HK
  Fredrik Sörensson   MIF Redhawks
         
Backar Filip Anderberg   Rögle BK
  Björn Andersson   IK Pantern
  Johan Hansson   Jonstorp IF
  Marcus Lindgren   MIF Redhawks
  Mathias Sjöberg   Tyringe Soss
  Sebastian Ström   Helsingborg HC
  Simon Strömberg   Hässleholm HK
  Robin Åkerman   MIF Redhawks
         
Forward Fredrik Hansson   Limhamn Limeburners HC
  Michael Holmgren   IK Pantern
  Kim Johansson   Limhamn Limeburners HC
  Erik Karlberg   Tyringe Soss
  David Ladius   Rögle BK
  Tobias Nilsson/Roos   MIF Redhawks
  Pontus Simon   MIF Redhawks
  Viktor Sundström   MIF Redhawks
  Emil Turesson   IK Pantern
  Linus Lindholm   Trelleborg IF
  Robin Weihager   Hässleholm HK
  Marcus Wendel   MIF Redhawks
  Robin Åkerman   MIF Redhawks
         
         
Lagledare Kjell-Åke Palm   Oxie
Tränare Göran Stjärnfeldt   Tyringe
Tränare Patrick Thuresson   Tyringe
Material Ulf Ranshede   Limhamn
UJK Torsten Persson   Osby