Reklam
    Hem / SIF / Ordföranden genom tiderna

Ordföranden genom tiderna

Svenska Ishockeyförbundets alla ordföranden sedan förbundet bildades fredagen den 17 november 1922 vid möte på Svenska Fotbollförbundets kansli, Skeppsbron 16, Stockholm.

Namn Stad Period
Anders Larsson Stockholm 13 juni 2015  
Christer Englund Stockholm 12 juni 2004 13 juni 2015
Kjell Nilsson Stockholm 15 juni 2002 12 juni 2004
Rickard Fagerlund Södertälje 17 september 1983 15 juni 2002
Arne Grunander Vällingby 23 september 1978 17 september 1983
Ove Rainer Stockholm 22 september 1973 23 september 1978
Helge Berglund Stockholm 31 oktober 1948 22 september 1973
Anton Johansson Stockholm 30 november 1924 31 oktober 1948
Isaac Westergren Gävle 17 november 1922 30 november 1924