Hem / Egna nyheter / Anmälda lag ungdomsserier 21/22

Anmälda lag ungdomsserier 21/22

Här kommer vi uppdatera allteftersom anmälningarna inkommer till oss. Vi uppdaterar sidan när vi får möjlighet. Observera att nedan anmälningar inte är slutgiltiga, utan vissa justeringar kan komma att ske.

U16 Norrbotten
HaparandaTornio UHC
IF Boden Hockey
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom/Kiruna IF
Luleå HF
Piteå HC
Sunderby SK

U16 Västerbotten
Clemensnäs HC
IF Björklöven Grön
IF Björklöven Gul
Kågedalens AIF
Lycksele SK
Norsjö HC/Malå IF
Skellefteå AIK
Vilhelmina IK
Vännäs HC

U16 Ångermanland/Jämtland-Härjedalen/Medelpad
AIK Hockey Härnösand/Kramfors-Alliansen/Sollefteå HK
Brunflo IK
Järveds IF/Svedjeholmens IF
Kovlands IshF
Njurunda SK
Timrå IK
Ånge IK

U15 Norrbotten
Brooklyn Tigers UHF
HaparandaTornio UHC
IF Boden Hockey
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom/Kiruna IF
Luleå HF
Piteå HC
Sunderby SK
Älvsby IF

U15 Ångermanland/Jämtland-Härjedalen/Medelpad
Brunflo IK
IF Sundsvall Hockey
Järveds IF/Svedjeholmens IF
Kramfors-Alliansen/AIK Hockey Härnösand
MoDo Hockey
Sollefteå HK
Svedjeholmens IF
Timrå IK
Östersunds IK

U14 Jämtland-Härjedalen/Medelpad
IF Sundsvall Hockey
IFK Strömsund/Ramsele IK
Kovlands IshF
Njurunda SK
Näldens IF
Rosenborg Ishockeyklubb
Svegs IK
Timrå IK
Östersunds IK Grön
Östersunds IK Gul
Östersunds IK Vit

U14 Norrbotten
Brooklyn Tigers UHF
HaparandaTornio UHC
IF Boden Hockey
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom Svart
Kiruna IF Ungdom Vit
Luleå HF
Luleå HF Vit
Luleå HF Röd
Malmbergets AIF
Piteå HC
Piteå HC Röd
Piteå HC Vit
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Överkalix HC/Kalix HC

U14 Västerbotten
Burträsk HC
Clemensnäs HC
Clemensnäs HC Tjej
IF Björklöven
Lycksele SK
M/G Arvidsjaur Hockey
Norsjö HC
Skellefteå AIK Svart
Skellefteå AIK Vit
Storumans IK
Tegs SK Hockey Ungdom
Vindelns HF
Vännäs HC

U14 Ångermanland

IF Björklöven
Järveds IF Blå
Järveds IF Gul
Kramfors-Alliansen/Sollefteå HK
MoDo Hockey
Sollefteå HK
Svedjeholmens IF
Tegs SK Hockey Ungdom
ÖSK HK

U13 Jämtland-Härjedalen/Medelpad
Brunflo IK
IF Sundsvall Hockey Blå
IF Sundsvall Hockey Vit
Järpens IF
Njurunda SK
Näldens IF
Timrå IK
Ånge IK
Östersunds IK

U13 Norrbotten
Brooklyn Tigers UHF/Antnäs BK
HaparandaTornio UHC
IF Boden Hockey
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom Svart
Kiruna IF Ungdom Vit
Luleå HF Vit
Luleå HF Röd
Malmbergets AIF
Narvik Hockey
Pajala HC
Piteå HC Röd
Piteå HC Vit
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Älvsby IF
Övertorneå HF

U13 Västerbotten
Bolidens FFI
Clemensnäs HC
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
Kågedalens AIF
Lycksele SK
Malå IF
Skellefteå AIK
Tegs SK
Vilhelmina IK
Vännäs HC
Åsele IK

U13 Ångermanland
Järveds IF
KB65 HK
Kramfors-Alliansen/Sollefteå HK
LN91
MoDo Hockey
Sollefteå HK
Tegs SK
ÖSK HK

U12 Jämtland-Härjedalen
Brunflo IK 1
Brunflo IK 2
Bräcke IK
Järpens IF
Näldens IF
Ramsele IK
Svenstaviks HK
Östersunds IK

U12 Medelpad
IF Sundsvall Hockey
Kovlands IshF 1
Kovlands IshF 2
Njurunda SK
Timrå IK Röd
Timrå IK Vit
Ånge IK

U12 Västerbotten
Burträsk HC
Clemensnäs HC
IF Björklöven
Kågedalens AIF
Lycksele SK
M/G Arvidsjaur Hockey
Norsjö HC
Skellefteå AIK Svart
Skellefteå AIK Vit
Storuman IK
Tegs SK Hockey Ungdom
Vännäs HC

U12 Ångermanland
AIK Hockey Härnösand
Järveds IF
KB65 HK
Kramfors-Alliansen
LN91
MoDo Hockey Röd
MoDo Hockey Vit
Sollefteå HK
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2

U11 Jämtland-Härjedalen
Brunflo IK
Brunflo IK Svart
Brunflo IK Vit
Hotings IF
IFK Strömsund
Järpens IF 1
Järpens IF 2
Näldens IF 1
Näldens IF 2
Östersunds IK 1
Östersunds IK 2

U11 Medelpad
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
IF Sundsvall Hockey 3
Kovlands IshF
Njurunda SK Röd
Njurunda SK Vit
Timrå IK 1
Timrå IK 2

U11 Västerbotten
Bolidens FFI
Bureå IF
Byske FF
Clemensnäs HC Blå
Clemensnäs HC Vit
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
Kågedalens AIF
Lycksele SK
Malå IF
Skellefteå AIK Gul
Skellefteå AIK Röd
Skellefteå AIK Svart
Skellefteå AIK Vit
Storuman IK
Tegs SK Hockey Ungdom Blå
Tegs SK Hockey Ungdom Grön
Tegs SK Hockey Ungdom Gul
Tegs SK Hockey Ungdom Orange
Tegs SK Hockey Ungdom Röd
Tegs SK Hockey Ungdom Svart
Tegs SK Hockey Ungdom Vit
Vilhelmina IK Röd
Vilhelmina IK Vit
Vindelns HF 1
Vindelns HF 2
Vännäs HC
Åsele IK

U11 Ångermanland
AIK Hockey Härnösand
Höga Kusten HF
Järveds IF
KB65 HK
MoDo Hockey Grön
MoDo Hockey Röd
MoDo Hockey Vit
Sollefteå HK 1
Sollefteå HK 2
Svedjeholmens IF Svart
Svedjeholmens IF Vit
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2

U10 Jämtland-Härjedalen
Bräcke IK
Näldens IF
Östersunds IK Grön
Östersunds IK Vit

U10 Medelpad
AIK Hockey Härnösand
IF Sundsvall Hockey
IF Sundsvall Hockey Blå
IF Sundsvall Hockey Gul
IF Sundsvall Hockey Guld
IF Sundsvall Hockey Vit
Kovlands IshF 1
Kovlands IshF 2
Njurunda SK
Timrå IK 1
Timrå IK 2
Ånge IK 1
Ånge IK 2

U10 Västerbotten
Bolidens FFI
Burträsk HC
Clemensnäs HC Blå
Clemensnäs HC Svart
Clemensnäs HC Tjej
Clemensnäs HC Vit
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
Kågedalens AIF
Lycksele SK 1
Lycksele SK 2
M/G Arvidsjaur Hockey
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Skellefteå AIK 3
Skellefteå AIK 4
Storumans IK
Tegs Hockey Ungdom Blå
Tegs Hockey Ungdom Grön
Tegs Hockey Ungdom Röd
Tegs Hockey Ungdom Vit
Vilhelmina IK
Vännäs HC
Åsele IK

U9 Jämtland-Härjedalen
Brunflo IK 1
Brunflo IK 2
Bräcke IK
IFK Strömsund
Järpens IF 1
Järpens IF 2
Näldens IF
Svenstaviks HK
Östersunds IK 1
Östersunds IK 2

U9 Medelpad
AIK Hockey Härnösand
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
Kovlands IshF 1
Kovlands IshF 2
Njurunda SK Röd
Njurunda SK Vit
Timrå IK

U9 Västerbotten
Bureå IF
Burträsk HC
Clemensnäs HC Blå
Clemensnäs HC Tjej
Clemensnäs HC Vit
IF Björklöven
Kågedalens AIF Gul
Kågedalens AIF Svart
Lycksele SK
SK Lejon
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Skellefteå AIK 3
Skellefteå AIK 4
Skellefteå AIK 5
Tegs SK Hockey Ungdom 1
Tegs SK Hockey Ungdom 2
Tegs SK Hockey Ungdom 3
Tegs SK Hockey Ungdom 4
Tegs SK Hockey Ungdom 5
Vindelns HF
Vännäs HC