Hem / Egna nyheter / Anmälda lag ungdomsserier 22/23

Anmälda lag ungdomsserier 22/23

Här kommer vi uppdatera allteftersom anmälningarna inkommer till oss. Vi uppdaterar sidan när vi får möjlighet. Observera att nedan anmälningar inte är slutgiltiga, utan vissa justeringar kan komma att ske.

U16 Norrbotten
Brooklyn Tigers Unga HF
Haparanda Tornio UHC
IF Boden Hockey
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom
Luleå HF
Piteå HC
Sunderby SK

U16 Västerbotten
Clemensnäs HC
IF Björklöven
Kågedalens AIF
Lycksele SK
Malå/Norsjö
Skellefteå AIK

U16 Ångermanland/Jämtland-Härjedalen/Medelpad
Njurunda SK
Sollefteå HK
Timrå IK
Ånge IK
Östersunds IK

U15 Norrbotten
Brooklyn Tigers UHF
Jokkmokks HF
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Malmbergets AIF
Pajala HC
Piteå HC 1
Piteå HC 2
Sunderby SK
Älvsby IF HK
Överkalix IF

U15 Västerbotten
Clemensnäs HC
IF Björklöven
Storumans IK
Tegs SK Hockey Ungdom
Vännäs HC

U15 Ångermanland/Jämtland-Härjedalen/Medelpad
Brunflo IK
IF Sundsvall Hockey
Järveds IF
Kovlands IshF/Timrå IK
Kramfors-Alliansen
MoDo Hockey/ÖSK HK
Sollefteå HK
Svedjeholmens IF
Svegs IK
Timrå IK/Kovlands IshF
ÖSK HK/MoDo Hockey
Östersunds IK

U14 Jämtland

Astor IK
Näldens IF/Järpens IF
Rosenborg IK 1
Rosenborg IK 2
Östersunds IK

U14 Medelpad
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
Njurunda SK
Timrå IK
Ånge IK

U14 Norrbotten
Brooklyn Tigers UHF
Haparanda Tornio UHC 1
Haparanda Tornio UHC 2
IF Boden Hockey
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Malmbergets AIF
Piteå HC 1
Piteå HC 2
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Övertorneå HF

U14 Västerbotten
Clemensnäs HC
IF Björklöven
Lycksele SK
MG Arvidsjaur HC
Norsjö HC
Skellefteå AIK
Tegs SK Hockey Ungdom
Vilhelmina IK
Åsele IK

U14 Ångermanland
Järveds IF
KB65/ÖSK
LN91
MoDo Hockey
Timrå IK
ÖSK HK

U13/U14 flickserie
Clemensnäs HC
IF Sundsvall Hockey
Luleå HF
Munksund/Skuthamn SK
Trixa HC/Tegs SK/LN91/IF Björklöven

U13 Jämtland-Härjedalen
Brunflo IK
Hoting/Ramsele
IFK Strömsund
Näldens IF
Svegs IK
Svenstaviks HK
Östersunds IK 1
Östersunds IK 2

U13 Medelpad
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
Kovlands IshF
Njurunda SK
Timrå IK
Ånge IK

U13 Norrbotten
Haparanda Tornio UHC
IF Boden Hockey
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Luleå HF Flick
Malmbergets AIF
Piteå HC 1
Piteå HC 2
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Tromsö IK
Älvsby IF HK

U13 Västerbotten
Bolidens FFI
Burträsk HC
Clemensnäs HC
IF Björklöven
Kågedalens AIF
Lycksele SK
Malå IF
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Storumans IK
Tegs SK Hockey Ungdom
Vindelns HF
Vännäs HC

U13 Ångermanland
AIK Hockey Härnösand
Järveds IF
KB65 HK
Kramfors-Alliansen
LN91
MoDo Hockey
MoDo Hockey Flick
Sollefteå HK
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2

U12 flickserie
Luleå HF
Trixa HC/Tegs SK

U12 Jämtland-Härjedalen
Brunflo IK 1
Brunflo IK 2
Bräcke IK
Järpens IF 1
Järpens IF 2
Näldens IF 1
Näldens IF 2
Svegs IK 1
Svegs IK 2
Svenstaviks HK
Östersunds IK 1
Östersunds IK 2
Östersunds IK 3

U12 Medelpad
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
IF Sundsvall Hockey 3
Kovlands IshF 1
Kovlands IshF 2
Njurunda SK 1
Njurunda SK 2
Timrå IK 1
Timrå IK 2
Timrå IK 3

U12 Norrbotten
Antnäs/Brooklyn Tigers 1
Antnäs/Brooklyn Tigers 2
Antnäs/Brooklyn Tigers 3
Haparanda Tornio UHC 1
Haparanda Tornio UHC 2
IF Boden Hockey
Jokkmokks HF
Kalix HC 1
Kalix HC 2
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Luleå HF 3
Luleå HF 4
Luleå HF 5
Luleå HF Flickor
Malmbergets AIF 1
Malmbergets AIF 2
Pajala HC
Piteå HC 1
Piteå HC 2
Piteå HC 3
Piteå HC 4
Piteå HC 5
Piteå HC 6
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Sunderby SK 3
Sunderby SK 4
Älvsby IF HK
Överkalix IF
Övertorneå HF

U12 Västerbotten
Bureå IF
Burträsk HC
Byske FF
Clemensnäs HC 1
Clemensnäs HC 2
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
Kågedalens AIF
Lycksele SK
Malå IF 1
Malå IF 2
Malå IF 3
MG Arvidsjaur HC 1
MG Arvidsjaur HC 2
Norsjö HC 1
Norsjö HC 2
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Skellefteå AIK 3
Skellefteå AIK 4
Skellefteå AIK 5
Tegs SK Hockey Ungdom 1
Tegs SK Hockey Ungdom 2
Tegs SK Hockey Ungdom 3
Tegs SK Hockey Ungdom 4
Tegs SK Hockey Ungdom 5
Vilhelmina IK
Vindelns HF
Vännäs HC
Åsele IK

U12 Ångermanland
AIK Hockey Härnösand
Höga Kusten HF 1
Höga Kusten HF 2
Järveds IF 1
Järveds IF 2
KB65 HK
MoDo Hockey 1
MoDo Hockey 2
MoDo Hockey 3
Sollefteå HK 1
Sollefteå HK 2
Svedjeholmens IF
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2

U11 flickserie
Clemensnäs HC
Luleå HF
Trixa HC/LN91

U11 Medelpad
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
IF Sundsvall Hockey 3
Kovlands IshF 1
Kovlands IshF 2
Njurunda SK 1
Njurunda SK 2
Timrå IK 1
Timrå IK 2
Ånge IK

U11 Norrbotten
Antnäs/Brooklyn Tigers 1
Antnäs/Brooklyn Tigers 2
Antnäs/Brooklyn Tigers 3
Antnäs/Brooklyn Tigers 4
Haparanda Tornio UHC 1
Haparanda Tornio UHC 2
IF Boden Hockey 1
IF Boden Hockey 2
Kalix HC 1
Kalix HC 2
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Luleå HF 3
Luleå HF 4
Luleå HF 5
Luleå HF 1 Flickor
Luleå HF 2 Flickor
Luleå HF 3 Flickor
Malmbergets AIF 1
Malmbergets AIF 2
Pajala HC 1
Pajala HC 2
Piteå HC 1
Piteå HC 2
Piteå HC 3
Piteå HC 4
Piteå HC 5
Rosvik IK 1
Rosvik IK 2
Älvsby IF HK

U11 Västerbotten
Clemensnäs HC 1
Clemensnäs HC 2
Clemensnäs HC 3
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
Kågedalens AIF
Lycksele SK 1
Lycksele SK 2
MG Arvidsjaur HC
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Skellefteå AIK 3
Skellefteå AIK 4
Skellefteå AIK 5
Storumans IK 1
Storumans IK 2
Tegs SK Hockey Ungdom 1
Tegs SK Hockey Ungdom 2
Tegs SK Hockey Ungdom 3
Tegs SK Hockey Ungdom 4
Vilhelmina IK
Vännäs HC
Åsele IK

U11 Ångermanland
AIK Hockey Härnösand
Husum HK
Järveds IF 1
Järveds IF 2
KB65 HK
LN91
MoDo Hockey 1
MoDo Hockey 2
MoDo Hockey 3
Sollefteå HK 1
Sollefteå HK 2
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2
ÖSK HK 3
ÖSK HK 4

U10 flickserie
Bureå IF
Trixa HC/Tegs SK/LN91

U10 Jämtland-Härjedalen
Brunflo IK 1
Brunflo IK 2
Bräcke IK
IFK Strömsund 1
IFK Strömsund 2
Järpens IF Blå
Järpens IF Vit
Näldens IF
Ramsele IK
Svenstaviks HK
Östersunds IK 1
Östersunds IK 2

U10 Medelpad
AIK Hockey Härnösand 1
AIK Hockey Härnösand 2
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
Kovlands IshF 1
Kovlands IshF 2
Njurunda SK 1
Njurunda SK 2
Timrå IK 1
Timrå IK 2
Ånge IK

U10 Norrbotten
Brooklyn Tigers UHF 1
Brooklyn Tigers UHF 2
Brooklyn Tigers UHF 3
Haparanda Tornio UHC 1
Haparanda Tornio UHC 2
IF Boden Hockey 1
IF Boden Hockey 2
Jokkmokks HF 1
Jokkmokks HF 2
Kalix HC
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Luleå HF 3
Luleå HF 4
Luleå HF Flickor
Malmbergets AIF 1
Malmbergets AIF 2
Pajala HC 1
Pajala HC 2
Piteå HC 1
Piteå HC 2
Piteå HC 3
Piteå HC 4
Piteå HC 5
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Sunderby SK 3
Älvsby IF HK
Överkalix IF

U10 Västerbotten
Bolidens FFI
Bureå IF
Burträsk HC
Clemensnäs HC
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
Kågedalens AIF 1
Kågedalens AIF 2
Lycksele SK
Malå IF
Norsjö HC 1
Norsjö HC 2
MG Arvidsjaur HC
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Skellefteå AIK 3
Skellefteå AIK 4
Storumans IK
Tegs SK Hockey Ungdom 1
Tegs SK Hockey Ungdom 2
Tegs SK Hockey Ungdom 3
Tegs SK Hockey Ungdom 4
Tegs SK Hockey Ungdom 5
Tegs SK Hockey Ungdom 6
Vilhelmina IK
Vindelns HF
Vännäs HC 1
Vännäs HC 2

U10 Ångermanland
Anundsjö IF
Järveds IF 1
Järveds IF 2
KB65 HK
Kramfors-Alliansen 1
Kramfors-Alliansen 2
MoDo Hockey 1
MoDo Hockey 2
MoDo Hockey 3
Sollefteå HK 1
Sollefteå HK 2
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2
ÖSK HK 3

U9 flickserie
IF Sundsvall Hockey
Luleå HF
Trixa HC/LN91

U9 Jämtland-Härjedalen
Hotings IF
Näldens IF
Ramsele IK
Svenstaviks HK
Östersunds IK 1
Östersunds IK 2

U9 Medelpad
IF Sundsvall Hockey 1
IF Sundsvall Hockey 2
Kovlands IshF
Matfors HC
Njurunda SK 1
Njurunda SK 2
Timrå IK 1
Timrå IK 2
Ånge IK

U9 Norrbotten
Brooklyn Tigers UHF 1
Brooklyn Tigers UHF 2
IF Boden Hockey
Kalix HC 1
Kalix HC 2
Kiruna IF Ungdom 1
Kiruna IF Ungdom 2
Kiruna IF Ungdom 3
Luleå HF 1
Luleå HF 2
Luleå HF 3
Luleå HF 4
Malmbergets AIF 1
Malmbergets AIF 2
Piteå HC 1
Piteå HC 2
Piteå HC 3
Piteå HC 4
Piteå HC 5
Rosvik IK
Sunderby SK 1
Sunderby SK 2
Älvsby IF HK 1
Älvsby IF HK 2
Överkalix IF

U9 Västerbotten
Bureå IF
Burträsk HC
Byske FF
Clemensnäs HC 1
Clemensnäs HC 2
Clemensnäs HC 3
IF Björklöven 1
IF Björklöven 2
IF Björklöven 3
IF Björklöven 4
Kågedalens AIF 1
Kågedalens AIF 2
Lycksele SK
SK Lejon 1
SK Lejon 2
SK Lejon 3
Skellefteå AIK 1
Skellefteå AIK 2
Skellefteå AIK 3
Skellefteå AIK 4
Skellefteå AIK 5
Tegs SK Hockey Ungdom 1
Tegs SK Hockey Ungdom 2
Tegs SK Hockey Ungdom 3
Vindelns HF
Vännäs HC 1
Vännäs HC 2
Åsele IK

U9 Ångermanland
AIK Hockey Härnösand
Anundsjö IF 1
Anundsjö IF 2
Höga Kusten HF 1
Höga Kusten HF 2
Järveds IF 1
Järveds IF 2
Järveds IF 3
KB65 HK
LN91
MoDo Hockey 1
MoDo Hockey 2
Svedjeholmens IF
ÖSK HK 1
ÖSK HK 2
ÖSK HK 3

Tjejligan
Clemensnäs HC (helplan)
Clemensnäs HC (äldsta nivån)
Kiruna IF (äldsta nivån)
Luleå HF (yngsta nivån)
Luleå HF (mellannivån)
Luleå HF (äldsta nivån)
Luleå HF (äldsta nivån)
Luleå HF (äldsta nivån)
Luleå HF (helplan)
Malmbergets AIF 1
Malmbergets AIF 2
Munksund-Skuthamn SK 1 (yngsta nivån)
Munksund-Skuthamn SK 2 (yngsta nivån)
Munksund-Skuthamn SK 3 (mellannivån)
Munksund-Skuthamn SK 4 (mellannivån)
Munksund-Skuthamn SK 5 (äldsta nivån)
Munksund-Skuthamn SK 6 (äldsta nivån)
Pajala HC (mellannivån)
Pajala HC (äldsta nivån)
Ramsele IK (mellannivån)
Trixa HC