Reklam
    Hem / Svensk ishockey / Serier/ turneringar / TV-pucken / Pojkar / Finalerna - Pojkar

Samtliga finalmatcher i TV-pucken

År Hemmalag Bortag Resultat Spelort Publik  
2020 Stockholm Nord Västerbotten 5-2 Umeå 300* *publikrestriktioner
2019 Stockholm Nord Östergötland 5-4 Falun 1567  
2018 Göteborg Västerbotten 5 - 0 Linköping 1278 60 år
2017 Ångermanland Skåne 4 - 5 Göteborg 1355  
2016 Stockholm Nord Stockholm Syd 4 - 0 Malmö 493  
2015 Ångermanland Stockholm Nord 5 - 4 Örnsköldsvik 5674  
2014 Göteborg Värmland 1 - 2 Karlskoga 1655  
2013 Västerbotten Västergötland 3 - 0 Oskarshamn 1015  
2012 Stockholm Nord Gästrikland 4 - 3 Karlstad 1221  
2011 Dalarna Västerbotten 0 - 4 Karlstad 1143  
2010 Småland Stockholm 1 - 2 Karlstad 650  
2009 Stockholm Skåne 1 - 0 Norrköping 422  
2008 Västerbotten Småland 1 - 3 Johanneshov 623 50 år
2007 Småland Stockholm 2 - 1 Enköping 805  
2006 Göteborg Skåne 2 - 1 Nyköping 612  
2005 Värmland Skåne 4 - 1 Örnsköldsvik 502  
2004 Stockholm Västmanland 2 - 1 Örnsköldsvik 419  
2003 Gästrikland Stockholm 2 - 5 Örnsköldsvik 879  
2002 Södermanland Norrbotten 4 - 3 Norrköping 745  
2001 Värmland Göteborg 4 - 7 Linköping 1700  
2000 Stockholm Värmland 2 - 3 Norrköping 645  
1999 Stockholm Göteborg 2 - 0 Eskilstuna    
1998 Uppland Stockholm 1 - 3 Södertälje   40 år
1997 Södermanland Stockholm 2 - 5 Upplands-Väsby    
1996 Dalarna Värmland 4 - 2 Mora 2246  
1995 Dalarna Värmland 2 - 1 Husum    
1994 Ångermanland Skåne 6 - 2 Eskilstuna    
1993 Ångermanland Skåne 7 - 1 Stockholm    
1992 Dalarna Medelpad 5 - 2 Luleå    
1991 Småland Skåne 5 - 1 Ängelholm    
1990 Småland Ångermanland 3 - 0 Västerås    
1989 Skåne Dalarna 5 - 4 Vallentuna    
1988 Ångermanland Stockholm 5 - 3 Karlskoga   30 år
1987 Skåne Norrbotten 3 - 2 Göteborg    
1986 Stockholm Gästrikland 7 - 1 Märsta    
1985 Norrbotten Skåne 6 - 4 Åkersberga    
1984 Norrbotten Dalarna 3 - 1 Växjö    
1983 Stockholm Dalarna 7 - 0 Stockholm    
1982 Södermanland Västerbotten 3 - 0 Timrå    
1981 Stockholm Dalarna 4 - 3 Borås    
1980 Västerbotten Värmland 5 - 3 Falun    
1979 Småland Värmland 3 - 0 Karlskoga    
1978 Stockholm Västerbotten 4 - 2 Stockholm   20 år
1977 Södermanland Dalarna 2 - 1 Norrköping    
1976 Norrbotten Dalarna 4 - 3 Jönköping    
1975 Stockholm Gästrikland 5 - 1 Västerås    
1974 Gästrikland Medelpad 1 - 0 Gävle 5762  
1973 Stockholm Norrbotten 2 - 0 Karlskoga    
1972 Västerbotten Gästrikland 4 - 2 Gävle    
1971 Värmland Ångermanland 5 - 4 Västerås    
1970 Dalarna Gästrikland 6 - 1 Södertälje    
1969 Ångermanland Stockholm 4 - 3 Stockholm    
1968 Värmland Västerbotten 3 - 0 Stockholm   10 år
1967 Värmland Västerbotten 6 - 3 Örebro    
1966 Dalarna Stockholm 2 - 1 Stockholm    
1965 Ångermanland Stockholm 3 - 0 Stockholm    
1964 Västerbotten Stockholm 2 - 0 Jönköping    
1963 Västerbotten Ångermanland 2 - 0 Mölndal    
1962 Dalarna Stockholm 7 - 6 Stockholm    
1961 Västerbotten Värmland 5 - 1 Stockholm    
1960 Värmland Dalarna 2 - 1 Stockholm    
1959 Värmland Stockholm 2 - 0 Stockholm